nahrdani-foto-.jpg

Šaty jsou základ

Svatební šaty jsou obvykle tou věcí, která budoucí nevěsty láká ze všeho nejvíce. Přece jen se každá žena chce ve svůj den cítit jako opravdová princezna, a výběru svatebních šatů proto věnuje spoustu času. Vyberte si takové, které vám budou po všech stránkách vyhovovat a které vás nebudou zbytečně svazovat. A co je ze všeho nejdůležitější - ve svých svatebních šatech byste se měla cítit opravdu krásně.

Po jakých botách sáhnout?

Šaty jsou sice základ, neméně důležitá je však obuv. Takové svatební lodičky by měly být v ideálním případě pohodlné, abyste v nich dokázala strávit celý svatební den i noc. Často viděnou alternativou jsou poté baleríny, u kterých si nebudete muset muset lámat hlavu s výškou podpatku. A po jaké barvě sáhnout? Nejčastěji nevěsty přistupují k nude nebo klasické bílé obuvi. 
3.jpg

Něco nového, starého, modrého a půjčeného

Tak zní staré pravidlo, které by podle pověry měla každá nevěsta dodržet. Zohlednit to můžete třeba v drobných doplňcích, jako jsou šperky, ozdoby do vlasů nebo podvazek, který byste si určitě neměla zapomenout na nohu navléknout. Právě v těchto případech se přitom často setkáte s modrým podvazkem, který není na první pohled vidět a nekazí tak čistý bílý vzhled nevěsty.

Snubní prsteny se stanou symbolem vaší lásky

Snubní prsteny si sice nasadíte až při obřadu, od té doby se ale stanou středem pozornosti. Téměř každý host na svatbě je jistě bude chtít vidět a vy se s nimi budete moc rádi chlubit. Dáte přednost stříbrnému nebo zlatému prstýnku? Nebo půjdete nějakou netradiční cestou?

V tomto ohledu doporučujeme řídit se především svým vkusem, nikoliv aktuálními trendy. Předpokládá se, že snubní prsten vás bude doprovázet až do konce života, a i z toho důvodu budoucí novomanželé nejčastěji sahají po jednoduchých a minimalistických variantách.

Dozdobte si i svého ženicha

Doplňky se nemusí nutně vztahovat jen k nevěstám, i když je nepochybně budou řešit mnohem více než jejich protějšky. U žen se jedná zejména o ozdoby v jejich účesu a šperky, které dotváří jejich celkový vzhled.

4.jpgAle i pánové si mohou pořídit zajímavé doplňky k obleku, díky kterým podpoří sváteční ráz celé události. Kromě kravaty nebo motýlku se může jednat například o barevně sladěné šle. Zapomenout nesmíme ani na kapesníček do oblekového saka a elegána z vás udělají i manžetové knoflíčky (třeba s vašimi iniciály). Pořídit si dále můžete elegantní sponu na kravatu.

Zapomenout nesmíme ani na kvalitní koženou obuv a kožený pásek. V ideálním případě spolu tyto dva prvky barevně slaďte, abyste vytvořili perfektní barevnou harmonii.

Svatební den je důležitým okamžikem v životě každého člověka. Proto se vyplatí věnovat čas přípravám a snažit se o opravdu dokonalý výsledek. Přece jen si tento den budete vy i vaši hosté pamatovat až do konce života a chcete si vytvořit ty nejlepší možné vzpomínky. A padnoucí móda a stylové módní doplňky k tomu neodmyslitelně patří.

Foto: Pexels, Affiliana s.r.o.

Reklama