6422a809d4c98blobid0.jpg

JAKÉ NEZBYTNÉ FORMALITY JE POTŘEBA ZAŘÍDIT?
Abyste si mohli společné cestování s vaším psem užívat bez starostí, bude nutné mít v pořádku potřebné formality. Nezbytností při cestování i v rámci ČR je pas zvířete v zájmovém chovu. Je to jednotný doklad platný ve všech zemích EU, který zároveň slouží i jako očkovací průkaz. Na cesty v rámci EU obecně platí, že pes musí být vybaven mikročipem či tetováním. Pokud cestujete kamkoli mimo ČR, nezapomeňte si předem zjistit podmínky před vstupem do dané země, aby vás nic nepřekvapilo. Se svým veterinářem se můžete poradit, co vše přibalit do cestovní krabičky první pomoci pro psy, dopředu si také můžete vyhledat kontakt na veterináře v místě pobytu, abyste byli připraveni na jakoukoli situaci.

NA CO PŘI CESTOVÁNÍ NEZAPOMENOUT A CO SVÉMU MAZLÍČKOVI PŘIBALIT?
Samozřejmostí pro každého zodpovědného majitele je mít na cestách vždy připravený náhubek a vodítko. Myslete ale také na dodržování pitného režimu, jelikož pes nemá volný přístup k misce s vodou jako v domácím prostředí. Nezáleží na tom, na jak dlouhou dobu bude váš pes mimo domov, jako správný majitel se mu snažte pobyt co nejvíce zpříjemnit. Pokud je zvyklý na svůj pelíšek či deku, přibalte mu ji s sebou na cesty, aby se v cizím prostředí cítil bezpečněji. Nezapomeňte ani na oblíbenou hračku. Vždy mu ale přibalte krmivo, na které je pejsek zvyklý. Není dobré spoléhat na to, že v místě pobytu seženete stejnou značku granulí. Na jinou stravu by si pes špatně zvykal a pobyt by mu mohly zkomplikovat potíže se zažíváním. V každém případě si váš mazlíček rád pochutná na svých oblíbených granulích.

6422a83d87c50obrazek.jpg

JAK PŘEDEJÍT CESTOVNÍ NEVOLNOSTI?

Na cestování je důležité zvykat psa hned od štěněte. Krmiva PRO PLAN® pro štěňata navíc obsahují kolostrum, které prokazatelně stabilizuje střevní mikroflóru i ve chvílích stresu a snižuje riziko podráždění trávicího traktu. Riziko nevolnosti při cestování dopravními prostředky může pomoci zvládnout i krmivo s obsahem probiotik, jako je například PURINA® PRO PLAN® Canine FortiFlora® ze speciální řady výživových produktů PRO PLAN®, které obsahuje živé prospěšné bakterie pro obnovení střevní rovnováhy a podporu imunitního systému v období stresu.

PRAVIDLA PRO CESTOVÁNÍ AUTEM
Nejpohodlnějším způsobem cestování se psem je auto, protože můžete kdykoli zastavit a nechat psa proběhnout, vyvenčit či napít. I když je pes takto zvyklý cestovat, nezapomínejte dodržovat bezpečnostní doporučení a umístit psa do přepravky, do zadního prostoru odděleného mříží nebo na zadní sedačky s bezpečnostním postrojem. Před cestou se doporučuje psa nekrmit. Nikdy ho také nenechávejte samotného v uzavřeném autě. Zejména pro starší psy může být cestování náročné i fyzicky, kvůli artritidě v kloubech se jim může do auta i hůře nastupovat. Malé psy, kteří mají problémy s klouby, proto do auta zvedněte, velkým starším psům můžete přistavit nějakou rampu. Podporu zdravých kloubů pomáhá zajistit krmivo PRO PLAN® pro starší psy s omega-3 mastnými kyselinami a vysokým obsahem bílkovin.

6422a82feecd7blobid0.jpg

JAKÉ VÝHODY PŘINÁŠÍ NOVÝ DESIGN OBALŮ PRO PLAN®
Skvělou chuť objevíte nyní v novém moderním balení, díky kterému můžete snáze vybrat svému mazlíčkovi krmivo podle jeho potřeb. V PRO PLAN® věříme, že výživa je základem dlouhodobého zdraví a výchozím bodem pro úžasný život vašeho mazlíčka. Inovovaná kalkulačka vám navíc pomůže zvolit dávkování přesně na míru.

6422a7b742e6cobrazek.jpg

Šťastnou cestu přeje www.proplan.cz!

6422a7ce28d8eobrazek.jpg