V poslední době žijeme dokončováním našeho domečku a já, jako vášnivá kuchařka, se nejvíce těším na svou první opravdovou kuchyň. Kuchyňská linka už leží v krabicích v garáži a já jen čekám, až bude vydlážděná kuchyně a linku si poskládáme. Když jsem si kuchyň plánovala, obklopila jsem se všemi možnými časopisy, které už dlouho kupujeme a knížkami o zařizování kuchyní. Dlouho jsem kreslila, počítala a plánovala. Vznikly tak desítky variant, nákresů a myslím, že konečná kuchyně bude snad téměř dokonalá :-)

A protože jsem si dala tu práci a zjistila jsem spoustu pravidel a nápadů při zařizování kuchyně, chtěla bych se s vámi o ně podělit. Snad vám trochu pomůžu a poradím, ať už zařizujete kuchyni novou, nebo chcete vylepšit tu starou.

Práci v kuchyni vám může velmi usnadnit správně vyřešený provoz. Měl by být dobře vymyšlený vztah kuchyňského prostoru k ostatním částem bytu i logický sled pracovišť přímo v kuchyni. Kuchyně by měla být co nejkratší cestou spojena s jídelnou. Je taky dobré, když má blízko ke vstupu do domu, aby cesta s nákupem byla co nejkratší. Pokud to možnosti bytu dovolují, měla by u kuchyně být i spíž. V našem domečku se mi povedlo dostat vedle kuchyně nejen spíž, ale také místnost, která je prádelnou a takovou „špinavou“ kuchyní zároveň. Bude tam kuchyňský pult, dřez a mrazák a jak doufám, budu tady provádět ty špinavější kuchyňské práce, jako je čištění zeleniny, zavařování, škrabání brambor nebo porcování masa. Další výhodou, která je naštěstí i v mé kuchyni, je přímý vchod na dvorek. Pokud máte z kuchyně blízko na terasu, tím líp. Určitě to oceníte při letním posezení s přáteli.

Velmi důležité je taky řešení jednotlivých pracovišť v kuchyni. Práce v kuchyni se dá shrnout a seřadit takto: přines – připrav – uvař – dones na stůl. Pro mytí nádobí je postup tento: odnes – očisti – umyj – ulož. Z postupu prací pak vyplývá zařízení a uspořádání předmětů a skříněk v kuchyni.

Věci, které potřebujeme ke kuchaření by měly být v dosahu pracovišť, na kterých je používáme.
Příprava jídla: mísy, odměrky, váhy, sůl, nože, měchačky a ostatní pracovní pomůcky.
Vaření:
chňapky, konvice, závěsy na naběračky, koření, sůl, plechy, pekáče, hrnce a jiné varné nádobí.
Mytí: stolní nádobí a příbory, mycí prostředky a pomůcky, utěrky, nádoba na odpadky, odkapávače.

Kuchyňské strojky a roboty by měly být uloženy tak, aby byly vždy pohotově k použití. Určitě víte, že když máte jakékoliv kuchyňské udělátko vzadu ve skříni, raději jej vůbec nevytahujete.

Pokud nemáme v kuchyni myčku na nádobí, patří umývání nádobí k časově náročnějším pracem. Po pravé straně dřezu má být místo pro nádobí použité, po levé pro umyté. Kuchyňský dřez ovšem nesmí chybět ani v kuchyni vybavené myčkou. Měl by být blízko přípravné plochy, protože vodu při vaření potřebujeme docela často.

Máte-li kuchyň propojenou s obytným prostorem, vyplatí se vám investovat do kvalitní digestoře. Ta by ovšem neměla chybět ani v kuchyni samostatné. Odvede z kuchyně nejen páru odcházející z jídla, ale například i pach ze spáleného kuchařského dílka :-)

To je asi vše, co bych v kostce napsala o zařizování kuchyně. Je pravda, že není zrovna snadné dosáhnout toho, abychom měli v kuchyni pohodlí a všechno pěkně při ruce, abychom byli rychlí a efektivní v přípravě jídla – a ještě přitom zachovali estetický vzhled kuchyně. Pokud potřebujete s něčím poradit nebo myslíte, že jsem na něco zapomněla, můžete své dotazy napsat a z odpovědí na vaše dotazy napíšu další článek o kuchyních.  

         

S pomocí chytrých časopisů sepsala