ro.jpg
Co je imunita?

Imunita je schopnost našeho organismu odolávat vnitřním a vnějším vlivům a bránit se patogenům.

Kde se bere?
 Víte, že imunita vzniká ve střevě? Jak zdravé je naše střevo, tak zdravé máme tělo. Okolo 70 % imunitních buněk pochází právě odtud. Proto je tak důležité udržovat zdravý střevní mikrobiom. V dnešní době je ovšem lidský střevní mikrobiom mnohem chudší než v minulosti. Je to dané několika aspekty. Nejvýznamnější vliv na tuto skutečnost má užívání antibiotik. Objev těchto látek na jedné straně umožňuje rychlé vyléčení mnoha nemocí, ovšem na druhé straně zničí kromě některých patogenních organismů i ty pozitivní, a tak doslova vyčistí zažívací trakt. Další vliv má současná strava, která obsahuje mnohem nižší procento vlákniny tak cenné pro mikroorganismy v trávicím traktu. A v neposlední řadě je to určitá sterilita potravin a prostředí, ve kterém vznikají. To vše snižuje množství mikroorganizmů, které osidlují náš zažívací systém.
ro2.jpg
Pokud potřebujete podpořit imunitu, je důležité jít na to komplexně. Funguje kombinace pohybu, správné stravy a psychické pohody bez stresu. To se ale snadněji řekne, než udělá. Vzhledem k tomu, že imunita vzniká ve střevech, je vhodné posílit pozitivní střevní mikroflóru například doplňováním vitamínu D a probiotik v kombinaci s prebiotiky. Ta zajišťují „potravu“ pro probiotika. Kombinace probiotik a vitamínu D3 vytváří rovnováhu střevní mikrobioty, navíc vitamín D podporuje imunitu. 

Podpořit zachování rovnováhy střevního mikrobiomu lze užíváním doplňků stravy, které obsahují probiotické bakterie ve spojení s prebiotiky. Důležité je vybrat výrobky s kvalitními kmeny z ověřených zdrojů s minimálně 109 CFU živých mikroorganismů. Výhodou je kombinace probiotik s prebiotiky, které zajistí jejich růst. Vhodná je také ochrana před agresivním kyselým prostředím trávicího traktu. Látky mohou být chráněny prostřednictvím speciální kapsle, která se rozpouští v trávicím traktu až v místě aktivity. Vlastně donese probiotika až do cíle.

Doplněk stravy Compliflora Immuno Complex obsahuje patentovanou směs živých mléčných bakterií s prokázanými probiotickými vlastnostmi. Kombinuje 4 druhy probiotik z rodu Lactobacillus plantarum, ro3.jpgLactobacilus rhamnosus a Bifidobacterium animalis var. lactis BS01 spolu s rostlinným prebiotickým cukrem inulinem. Před agresivním prostředím žaludku chrání živé probiotické bakterie a další složky inovativní patentovaná kapsle. Jedna kapsle obsahuje 2 miliardy živých probiotických bakterií. Imunitu podporuje i zinek a vysoký obsah vitamínu D 1000 IU, což je 500 % doporučené denní dávky. Compliflora Immuno Complex podporuje zdraví a imunitu.  

Zdravý střevní mikrobion a podpora imunity zajistí, abychom se cítili v pohodě každý den.

Reklama