Probiotika jsou látky, které pomáhají chránit střevní mikrobiom. Je vhodné je užívat při a po léčbě antibiotiky, ale neměli bychom zapomínat na to, že mohou pomoci také v jiných situacích, například během cestování nebo při změně stravy. V létě si chceme „vychutnat“ krajinu, a to nejen očima, ale rádi občas vyzkoušíme místní jídla, zchladíme se netradiční zmrzlinou, zaženeme žízeň moštem z blízkého sadu. To vše může vést k případným obtížím. Probiotika nám napomáhají obnovit a udržet rovnováhu střevní mikroflóry.
fo3.jpg

Jaké probiotikum vybrat?

Na trhu je v současné době široká škála probiotik. Na co se soustředit?

  1. Symbiotika
    Když mluvíme o probioticích, nesmíme zapomenout na prebiotika. Lze říci, že prebiotika jsou „potravou“ pro probiotika. Kombinaci probiotik a prebiotik označujeme jako symbiotika. Výhodou jsou doplňky stravy, kde se vyskytují obě tyto složky.
  2. Kvalita probiotik
    Kvalitní probiotické výrobky by měly obsahovat ověřené kmeny z renomovaných zdrojů. Důležité je i jejich množství, měly by obsahovat minimálně miliardu (109 CFU) životaschopných probiotických mikroorganismů.
  3. Ochrana probiotik
    Kyselé prostředí trávicího traktu dokáže zničit mnohá probiotika dřív, než se dostanou do střevního traktu. Výsledek je pak nulový. Proto součástí kvalitních doplňků stravy je speciální ochrana kapsle, která ochrání mikroorganismy proti kyselému prostředí, tak aby kapsle bezpečně doputovala do střevního traktu.

60a65a1ec513dblobid0.jpg

Blíží se léto a s ním i více možností pro cestování a také chvilek strávených u táboráku nebo při grilování s přáteli. Kvalitní symbiotika mohou přijít vhod při náhlých obtížích.60a65a1eade9fblobid1.jpg

Doplněk stravy Complifora ATB complex je komplexní symbiotikum s prebiotikem ve formě čistě rostlinného cukru oligofruktózy a s probiotickou složkou, kterou tvoří směs dvou bakterií mléčného kvašení a probiotické kvasinky. Bakterie Lactobacillus rhamnosus GG a Bifidobacterium lactis mají vědecky prokázané probiotické vlastnosti.  Produkt obsahuje probiotickou kvasinku Saccharomyces boulardii jejíž nespornou výhodou je odolnost vůči antibiotikům.

Compliflora ATB complex má speciální kapsli, která chrání její obsah před kyselým prostředím žaludku. Jedna kapsle obsahuje dostatečné množství 6 miliard probiotických mikroorganismů v denní dávce.

Compliflora ATB complex obnovuje střevní mikrobiotu a tím pomáhá zachovat slizniční imunitu. Produkt je určen pro kojence od 1 měsíce, děti a dospělé. Je vhodný nejen při a po užívání antibiotik, ale také při cestování a změnách stravy.
 
 

Reklama