5f463c9b22d0dobrazek.png
Foto: Billion Photos / Shutterstock.com

Kousek nebe každý týden

Letní dovolené jsou příjemné, ale člověka velmi brzy přepadne splín, že s koncem léta je se vším dobrým konec. Nedovolte si žádné černé myšlenky – místo toho si do svého kalendáře pevně stanovte jeden den jen pro sebe. Jeden den, ve kterém se budete věnovat radosti. Může to být jeden den týdně nebo jedno celé odpoledne týdně po práci, záleží na vašich možnostech.
Toto si ale nenechte za nic na světě vzít a pokaždé v tento den dejte starostem sbohem a šáteček! Vydejte se na kole s kamarády do přírody, na turistický výlet, dopřejte si třeba aqua zumbu nebo obyčejné plavání – prostě si nechte kousek nebe jen tak pro sebe.

Zhřešit se může, ale chytře

Samozřejmě chápeme, že si chcete své vydřené kilogramy udržet. I tak si ale člověk dá rád sklenku něčeho dobrého s příteli nebo s partnerkou či partnerem. Abyste zbytečně nepřibírali, je zde nízkosacharidové víno. To se obzvláště hodí v případě, že máte chuť dopřát svému organismu ketózu, kdy bude organismus spalovat přednostně vaše vlastní tuky. Budete tak hubnout, i když si dáte sklenku něčeho dobrého. Speciální víno je příjemným zpestřením dne a klidnou odměnou pro chvíli pohody s vašimi milými.

Mám svůj jedinečný rituál

Možná i vy cítíte, že právě letošní rok pro sebe chcete něco udělat. Co takhle to opravdu dva týdny vydržet a denně se na čtvrt hodiny věnovat józe? Je jedno, jaká část dne vám vyhovuje nejvíce – někdo má rád kousek cvičení s prvními ranními paprsky slunce, jiný si zase udělá chvíli sám pro sebe po příchodu z práce. Jedná se o čtvrthodinku denně, která změní váš život. A proč zmiňujeme dva týdny? Právě toto je čas, který potřebujeme pro osvojení zcela nového návyku. Protažené tělo vydrží každodenní zátěž, cvičení vám navíc zklidní mysl a dodá dobrou náladu.

Jedna změna měsíčně

Těžko po sobě chtít, abychom měnili celý náš dosavadní život. Na druhé straně si ale přejeme mít krásnou postavu – a to za kousek úsilí stojí. Každý měsíc udělejte jednu změnu k lepšímu, kterou trvale zařadíte do svého života. Rozhodněte se například mít stále po ruce půl litru vody. Tu vypijete pokaždé, když vás přepadne „mlsná.“ Nebo se zapište do fitka, kam budete každý týden docházet. Udělejte pro své tělo pokaždé něco prospěšného. Jedna pozitivní změna měsíčně.
Letní radost a dlouhé dny slunečního světla střídá podzimní zádumčivé počasí. Nebojte se a vydejte se za novými životními výzvami. S nimi překonáte nejen trudomyslnost, ale také chuť na nezdravé jídlo. Udělejte něco pro svůj organismus.


Reklama