zmrzlinaChuť na zmrzlinu je přímo úměrná stoupající teplotě. V létě je osvěžujícím dezertem, který si můžete vychutnat po obědě nebo kdykoli během dne.

Vůbec první psaná zmínka o výrobě zmrzliny je z doby 3000 let před naším letopočtem z oblasti dnešní Číny. Možná právě odtud, o mnoho staletí později, si přivezl Marco Polo recept na smetanovou zmrzlinu, z níž se stala dnešní proslulá italská zmrzlina. Takovýchto zajímavostí zažila od svého počátku zmrzlina ještě několik, avšak obliba této zmražené pochoutky stoupla až v 19. století. Právě z této doby pochází i citát, ve kterém se říká, že „udělat dobrou zmrzlinu je věda, toť nejtěžší z cukrářského řemesla.“

Díky zmrzlinovačům už výroba zmrzliny zdaleka není tak náročná jako dříve. Dnes si můžete vyrobit výbornou domácí zmrzlinu sami a celé to nebude trvat víc jak jednu hodinu. Zmrzlinovač dokáže připravit nejen zmrzlinu, ale také lehký ovocný sorbet nebo koktejl.

Levnější versus dražší

Na trhu jsou k dostání zmrzlinovače ve velmi širokém cenovém rozpětí. V jejich případě cena odpovídá funkcím. Levnější přístroje nemají samochladící funkci, proto je potřeba vložit je do mrazáku nejméně 24 hodin před přípravou zmrzliny, aby hmota ztuhla. Hmotu na zmrzlinu budete také muset připravit ve vedlejší nádobě a teprve potom ji vlít do přístroje. Oproti tomu dražší přístroje dokáží připravit mraženou pochoutku téměř bez vaší asistence. Mají kompresor, takže stačí jen vložit potřebné ingredience a přístroj vše udělá za vás.

zmrzlina

Co všechno umí

Zmrzlinovač slouží k výrobě zmrzliny, sorbetů, ale také k chlazení nápojů. Během chlazení zmrzlinové směsi se musí neustále našlehávat, aby nepřimrzala ke stěnám mísy, proto má každý přístroj míchací lopatky. Během přípravy si můžete zvolit i tuhost zmrzliny, stačí hlídat dobu, po kterou se bude připravovat. Některé přístroje dokáží sami smíchat jednotlivé suroviny a poté je zchladit. V určité fázi tohoto procesu můžete přidávat další ingredience jakou jsou kousky čokolády, sušenky, kousky čerstvého ovoce apod.

Péče o přístroj

zmrzlina

Čištění většiny přístrojů je snadné. Jednotlivé části, mimo základny s motorem, lze vložit do myčky. Během přípravy zmrzliny dbejte na zvýšenou hygienu. Před přípravou důkladně omyjte všechny části přístroje a používejte jen čerstvé suroviny.

Recepty

Téměř v každém návodu ke zmrzlinovači najdete alespoň 1 recept na zmrzlinu. Pokud chcete zapojit fantazii stačí jen ponechat základ a měnit přidané ingredience. Můžete si vytvořit zmrzliny nejrůznějších chutí, přesně takové, které vám chutnají.

Tipy Lenky Mastešové, produktové specialistky Euronics

Vybíráte-li si zmrzlinovač, pečlivě promyslete jak často jej využijete. Pokud jen občasně, zvažte, zda by vám nestačil model do 1 tisíce korun. Sice budete muset směs připravit zvlášť, ale na zahřátí a promíchání jednoduchých ingrediencí nic složitého není. Naopak pokud víte, že budete zmrzlinu připravovat pravidelně, vyplatí se vám pořídit si např. model DeLonghi ICK6000, jehož pořizovací hodnota je 6.990 Kč.

Zmrzlinovač s kompresorem vyžaduje zvýšenou opatrnost při manipulaci. Rozhodně jej během přípravy zmrzliny nijak nenaklánějte, aby nedošlo k poškození.

Zásadně používejte jen čerstvé suroviny a zmrzlinu zkonzumujte do 7 dnů od výroby. I uchovávání má svá pevná pravidla. Vložte zmrzlinu do plastové nádobky s víkem a dejte ji do mrazícího boxu, kde by měla být ideální teplota -18 °C.

Recept na jahodovou zmrzlinu
Ingredience na 6-8 porcí:

zmrzlina230 g jahod
130 ml mléka
120 ml smetany
120 g cukru
vanilkové aroma nebo vanilkový lusk

Příprava:
Jahody smíchejte s polovinou cukru, přidejte mléko, smetanu a zbývající cukr. Vše dobře promíchejte, aby se rozpustil cukr a na závěr přidejte vanilkové aroma. Připravenou směs nalijte do zmrzlinovače.Zmrzlina bude připravena asi za 25 minut, podle typu přístroje.

Reklama