Zážitky je potřeba zdokumentovat, jinak se nestaly

by fotky, a tedy deníček našich zážitků, měly nějakou kvalitu, musí být kvalitní především fotoaparát. Zcela zásadní tak je, aby neměl poškozenou nebo špinavou čočku. Stačí malý škrábanec nebo pár nečistot a fotky nestojí za nic. Jestliže zrovna kupujete telefon a je pro vás kvalitní fotoaparát důležitým kritériem, máte hned několik možností. Můžete sáhnout po novém, ale pokud chcete při nákupu přistupovat zodpovědně k přírodě, ušetřit nemalé množství peněz (které raději utratíte třeba za další zážitky) a mít jistotu, že vaše fotky budou vždy perfektní, nemusíte se bát ani telefonu z druhé ruky. Dejte si ale pozor na několik základních věcí.

obrazek.jpg

Základem je dobrá čočka

Stává se, že nově zakoupený použitý telefon může mít poškozenou čočku fotoaparátu. Zjistíte to až poté, když začnete fotit. Vyhnout se takové nepříjemnosti můžete, pokud si vyberete spolehlivého prodejce. Swappie, finská společnost, která vykupuje, profesionálně repasuje a prodává iPhony, perfektní stav čočky fotoaparátu zaručuje a zákazníci se tak rozmazaných nebo špatně barevných fotek nemusí bát. Společnost nabízí tři různé kategorie stavu svých iPhonů: Jako nový, Velmi dobrý a Uspokojivý. Tyto kategorie se ale týkají pouze kosmetických známek opotřebení a telefony tak nikdy nemají žádné praskliny na displeji ani na objektivu fotoaparátu. Swappie má dokonce přímo ve svém e-shopu kategorii telefonů pro milovníky focení, v níž nabízí vytipované mobily s doporučenými fotoaparáty za velmi příznivé ceny.

Na baterku musí být spoleh

Pro dobré focení a natáčení videí potřebujete také spolehlivou baterii. Při repasování je nutné pečlivě zkontrolovat stav baterie každého telefonu a zajistit tak, že bude optimálně fungovat. Swappie například v roce 2021 prodalo díky tomuto procesu telefony s průměrnou kapacitou baterie 95 %. Vždy však dbejte na to, aby byla garantovaná kapacita baterie vyšší než 80 %, což je dle technologických standardů hodnota pro optimální fungování, která vám zajistí také bezstarostné focení a uchovávání zachycených okamžiků. Pokud je kapacita nižší, je nezbytné baterii vyměnit.

blobid0.png

Každý iPhone je jiný, každý také dostává individuální přístup

K dobrému stavu fotoaparátu se váže také perfektní kondice celého mobilu. Technici společnosti Swappie každý telefon ještě před servisem otestují v 52 krocích. Všechny jeho funkce tak postupně projdou kontrolou: funguje dotyková obrazovka? Je baterie ve výborném stavu? Nepraská reproduktor? A co mikrofon? Jsou barvy zobrazeny správně? Každý telefon je individualita se specifickou historií. A jako individualita také prochází testovacím procesem, díky němuž jde do prodeje v podstatě jako nový. Technici umí opravit závady, které žádná jiná společnost v Evropě neumí.

Ekologičtější mobil v Česku těžko najdete Filozofie společnosti Swappie stojí na čtyřech základních pilířích. Redukuje elektronický odpad, znovu využívá funkční součástky, recykluje materiály a opravuje všechny telefony ve svých vlastních továrnách. iPhony navíc doručuje v udržitelných obalech. Společnost uvádí, že v roce 2021 každý repasovaný telefon díky prodloužení své životnosti ušetřil v průměru 61,5 kg uhlíkových emisí. Odpovídající přínos má například život jednoho vysazeného stromu během 10 let. Pokud se tedy rozhodnete pro repasovaný iPhone, prodloužíte životnost svého smartphonu a zároveň snížíte svou vlastní uhlíkovou stopu.


Jednoduchost, spolehlivost, úspora - vše na jednom místě

Swappie nabízí možnost koupit si telefon online, za výhodnou cenu, na stejném místě svůj starý prodat, a ještě tím nezatěžovat planetu. Má aktivní zákaznickou podporu, rychlé doručení a minimálně 12měsíční záruku. Na závěr už stačí jen doplnit chytrou radu od profi fotografa – nezapomeňte si před každým focením svou čočku pořádně očistit, ať vaše zážitky nezůstanou rozmazané.

Pro více informací navštivte swappie.com
63e4bfd5e5ab6obrazek.jpg