Téma tykání a vykání mě celkem zaujalo. Mám s tím totiž docela problém. Jsem takový ten človíček, který si sice pamatuje obličeje, ale ne už jména, natož to, jestli jsem si s daným člověkem už potykala či nikoliv. Před nedávnem jsem začala pracovat v docela velké firmě, kde dennodenně potkávám spoustu lidí. Někteří (i ti se kterými nepřijdu každý den do styku) mi samozřejmě navrhli tykání a někteří ne. Problém je ale v tom, že si je dost pletu, takže se mi často stává, že se potkám s kolegou se kterým si vykám, a omylem mu řeknu ahoj... to je docela potíž.

Největší trapas se mi ale asi stal, když jsem jednou volala svému příteli k jeho rodičům, se kterými jsem se ještě moc neznala. Ani nevím proč, ale automaticky jsem si myslela, že to musí zvednout můj miláček, takže když to druhá strana zvedla, tak jsem automaticky řekla: „Ahoj lásko." – jenže to nezvedl on, ale jeho tatínek :-) - chvíli bylo v telefonu podezřelé ticho a pak se ozvalo: „Teď nemůžu mluvit...  zavolej později." Myslím, že do dneška onen tatínek vůbec netuší, s kým mluvil.

Jinak co se týče tykání na internetu: Pokud jde o různé veřejné diskuze, tak tam tykám, jako asi 99 % ostatních. Doktorům netykám, a ani nevím proč - snad, že ten titul ve mě vyvolává pocit autority, moudra, zkušeností... stejně tak je to s redakcemi a redaktory.


Dobré odpoledne.
Tak se zdá, že tatínek vašeho přítele je docela kanec. :) Svěřila jste se se zážitkem někomu? To by mě zajímala synova reakce. Ale rozhodně se jedná o krásnou historku!

Komu byste nikdy netykali? Redakce@zena-in.cz to chce vědět!

Reklama