Na otázky týkající se práce, kariéry a zejména hledání nového místa minulý týden odpovídala v rámci on-line rozhovoru Mgr. Jana Skalová, specialistka na náborové metody z www.prace.cz

 

Tento rozhovor byl realizován díky vašemu zájmu o toto téma a díky naší spolupráci se známým portálem www.prace.cz

 

Pokud se zajímáte o vše ze sféry práce a zaměstnání, pokud se vás toto téma osobně týká, minulý týden jste se mohly zúčastnit zajímavého on-line rozhovoru. Otázky, které jste položily odbornici na toto téma, byly velmi zajímavé.

 

Celý rozhovor si můžete přečíst v archivu rozhovorů (odkazem v hlavní liště na hlavní straně) nebo přímo TADY.

 

Co jsme se v rozhovoru dozvěděli? Na co všechno jste se zeptaly? Zde si můžete přečíst několik zajímavých dotazů a odpovědí:

 

karamba: Dobrý den, můžu se zeptat, na jakém principu stránky www.prace.cz fungují? Proč váš web práci najít dokáže a pracovní úřady mají takové problémy sehnat nezaměstnaným - tedy těm, kteří chtějí pracovat:-) - práci. Díky za odpověď

Mgr. Jana Skalová (12:26): Dobrý den, na internetu se velmi rychle spojuje nabídka a poptávka pracovních míst. Oproti státním institucím máme obrovskou výhodu, protože můžeme být pružnější a rychleji reagovat na potřeby trhu. Navíc řada firem raději osloví uchazeče přímo, nikoliv přes instituce. Důvodem je to, že převládá názor, že struktura nezaměstnaných je méně kvalifikovaná než struktura lidí, kteří aktivně využívají moderní technické nástroje a jsou aktivní na trhu práce. Navíc ve chvíli, kdy se nespoléhá uchazeč pouze na úřad práce (kde očekává péči), ale sám aktivně prohledává nabídky na internetu, svědčí to i o jeho úrovni ovládání PC. 
 

petrunela: Dobrý den, ještě jsem se chtěla zeptat, jak zhruba probíhá takový pohovor u HR agentury, na co všechno by se měl uchazeč o práci připravit, a jestli jsou ty pohovory pro všechny uchazeče stejné, nebo jestli se odvíjí od druhu práce, kterou uchazeč hledá. Děkuji.

Mgr. Jana Skalová (13:23): Dobrý den, pohovor u agentury probíhá podobně jako u přímého zaměstnavatele. Na to, jak se připravit a jaké otázky Vám personalista může pokládat, se můžete podívat do poradny: http://poradna.prace.cz/

wanoli: Mám manžela, který nemůže sehnat práci. Už to trvá půl roku, je stavební inženýr. Existuje někde nějaké poradenství, myslím nějaké psychologické podpory, protože on je úplně na dně. Měl úspěšné postavení ve firmě, která bohužel zkrachovala.

Mgr. Jana Skalová (13:44): Dobrý den, případ Vašeho manžela není ojedinělý, může se Vám zdát všechno černé a beznadějné, ale věřte, že je to jen přechodný stav. Nabízí se Vám celá řada možností, jak začít znovu. Na internetu existují elektronické poradny (např. s psychologickou sekcí). Elán a chuť do práce může Váš manžel získat prací sám na sobě. Pokud bude potřebovat osobní přístup a péči (což by bylo podle mě ideální), kontakty na veškerá poradenská centra rovněž najdete na internetu. Držím pěsti. 
 

Frixi: Dobrý den, prosím poraďte - kolega mi dává nemravné návrhy, ale vždy si dá pozor, aby u toho nikdo nebyl. Je mi to nepříjemné. Bojím se, že když to řeknu šéfovi, tak vše zapře. Co mám dělat? Moc děkuji.

Mgr. Jana Skalová (13:51): Dobrý den, pokuste se udělat se svým kolegou dohodu. Řekněte mu, že se jedná o diskriminační a nepřístojné jednání, o kterém budete muset referovat svým nadřízeným. Pokud ani toto nepomůže, zkuste si zajistit svědka (např. jinou kolegyni), nebo si zkuste pořídit zvukový záznam. Důkaz potom využijte při projednávání tohoto problému se svým nadřízeným. Zkuste do řešení situace nevkládat žádné emoce, řešte vše věcně a konstruktivně - zkrátka s chladnou hlavou. V právu jste Vy. Hodně štěstí.
 

Sašenka21: Dobrý den, jsem na MD (konec 7/2007). Hledám práci na zkrácený úvazek v oblasti HR. Jsem VŠ a to je problém, s mou kvalifikací mi nikdo nedokáže nabídnout úvazek v mnou požadovaném rozsahu. Poradíte mi? Ráda bych se věnovala svému oboru, nebo alespoň oboru příbuznému. Děkuji.

Mgr. Jana Skalová (14:13): Dobrý den, zkuste práci v personální agentuře na zkrácený úvazek. Nebo se ucházejte o práci lektorky ve vzdělávací agentuře (na trhu jich je mnoho a zaměřují se na soft skills manažerů ve firmách). Tuto oblast pak můžete snadno propojit s Vaším HR vzděláním. Držím Vám palce! 

Celý rozhovor najdete ZDE.

 

 

Reklama