Stop bílé!

Bílá je krásná čistá barva, ale zapomeňte na ni, pokud se chystáte na svatbu jako host. Platí pravidlo, že jediná, kdo má na sobě bílou barvu, je nevěsta. Proto byste bílým outftem mohli nadělat více škody jak užitku – je to den nevěsty a přeci jí ho nechcete takovým „fópá“ narušit.

Ne vždy jsou šaty nutností
Někdo šaty na sobě prostě nesnese, proto volte alternativu. Zajímavou kombinací je i například dlouhá  sukně tylové s tílkem se širokými ramínky. A konečný efekt těchto dvou prvků splní požadovaný dress code.

Zapomeňte na džínovinu
Milujete džínový materiál a ve skříni máte velké množství oblíbených denim kousků? Svatba je velmi formální událost, proto nechte džíny doma. Pokud si však sami sebe nedovedete představit v ničem jiném, vyzkoušejte šaty z materiálu podobnému pytlovině – samozřejmě v modré barvě.

Volte i vhodné doplňky
Na doplňcích taky záleží, zejména na kabelce a obuvi. Takové tašky cross body jsou sice hitem a velmi praktické, ovšem k dámské šaty letní naprosto nevhodné. Zvolte malé psaníčko nebo menší kabelku s tenkým páskem.

Pánové, šortky nechte doma!
Je mnoho pravidel, které musí ženy musí dodržovat a bylo by nefér, kdyby se jim muži vyhnuli. I když je venku 30 stupňů, zapomeňte, pánové, na kraťasy. Ty jsou totiž velmi nevhodné pro tak slavnostní událost. Raději si dejte při výběru záležet a vsaďte na kalhoty světlé barvy z velmi prodyšného materiálu.

Pozor na odhalená ramena
Probíhá obřad v kostele nebo v místě, kde se počítá se skromnějším oděvem? Respektujte to a pro tuto událost se patřičně připravte – postačí, když si přes krátké společenské šaty přehodíte šátek, který vám zakryje ramena.

Tak teď už víte, co a jak si obléct na svatbu – tak si ji pořádně užijte!

Reklama