Ano, my Češky nejsme jediné, které se snaží dosáhnout ideální postavy, nebo alespoň té, se kterou bychom byly spokojené. I ženy v různých koutech světa touží po stejné věci a mají na to různé fígle. Inspirujte se!

Američanky využívají moderních technologií. Když sedí v restauraci, vyfotí si na mobilní telefon svůj talíř a pošlou ho na jistou e-mailovou adresu jedné dietoložky. Ta jim obratem pošle své komentáře, jak by měly pokrm co nejlépe upravit, aby byl pro ně vhodný. Američanky se také zamilovaly do hip hopu. Bylo totiž dokázáno, že příznivkyně tohoto tance shodily za rok deset procent své váhy, naopak odpůrkyně i nadále tloustly. Zatímco u nás si musíte sama ohlídat obsah transmastných kyselin v jídle, které mají za následek tloustnutí a kardiovaskulární problémy, v Americe se na radu odborníků tisíce pekáren a fastfoodů zřeklo jejich používání.

Australanky hubnou díky tomu, že v zemi přistoupili ke zmenšení obědových obalů o dvacet procent. Výsledkem je, že lidé v Austrálii opravdu přestali tloustnout.

Japonky zase vyměnily těstoviny a sušenky za velké množství ryb. Jedí lososa, tuňáka, sardinky, makrely. Ryby Japonky konzumují až třikrát týdne. K nim si samozřejmě dopřávají velké množství zeleniny.

Němky a Rakušanky mají pořad, do kterého jsou přímo zamilované. Dal by se přirovnat k našemu „Jste to, co jíte". Dva specialisté přicházejí do různých domácností a kontrolují ledničky, načež vysvětlí, proč jsou některé věci tak špatné.

Angličanky si na salát sypou agar-agar, který se získává z červených mořských řas. Přispívá totiž ke správnému trávení a pomáhá při potížích s vyprazdňováním.

Brazilky dodržují dietu pro dobrou náladu. Můžete při ní jíst všechno, především ale banány, para ořechy, rýži a fazole, které udrží nízký glykemický index.

 

 

1.      V čem spočívá dieta pro dobrou náladu, kterou dodržují Brazilky?

2.      Proč lidé v Austrálii přestali tloustnout?

3.      Jaký pohyb pro krásné tělo preferují Američanky?

 

 

Výsledky kvízu a mnoho rad, jak zhubnout, naleznete na  http://www.doformy.cz/kviz118

Reklama