Bazénová sezóna nás teprve čeká, ale venkovní vířivka vás obejme hřejivou náručí i když je pod nulou. Za pár minut spláchnete stres a uděláte něco pro zdraví. Podle čeho ji vyberete?

Spa

Spa neboli vířivky jsou termální hydromasážní bazény určené pro relaxaci v interiéru i exteriéru. I venku a za chladného počasí bude vaše vířivka kdykoli připravená v teplotě 37 - 39°C k hřejivé koupeli pro dva až třeba sedm osob. Pro komplexní zážitek si vyberte takovou, která má křesílka a lehátka, uspořádána tak, aby všem současně umožnila optimální výhled do krajiny, ještě se tak prohloubí vaše dojmy. Těšte se na kouzelnou koupel pod hvězdnou oblohou nebo třeba v závějích sněhu. Praktickým detailem, který vás potěší zejména v zimních měsících je samostatný displej umístěný přímo uvnitř skořepiny, který nabízí ve svých vířivkách například česká firma USSPA. Pro zjištění teploty a času se tak nemusíte naklánět do studeného okolního prostředí. Mimo běžných údajů vám sdělí i venkovní teplotu. Vědomí, že se příjemně koupete, když je venku pod nulou, ještě znásobí příval endorfinů. Protože se ve vířivce koupeme rádi s rodinou nebo přáteli, je ideální pořídit si takovou, jejíž design lehátek bere ohled na různé výšky postav. Jsou to lehátka iNWave, která umožňují fixování masážní pozice nohou v různých polohách pro osoby rozdílných výšek včetně možnosti sezení v obou směrech.

Spa

Podle čeho si vyberete svou první vířivku?

Uvažujete o výběru své první vířivky? Jistě jste si už všimli, že se jedná o investici v řádu stovek tisíc korun. Jenže není vířivka jako vířivka. Za tyto peníze můžete buď získat sofistikované a stabilní zázemí pro vaši domácí relaxaci, ale i vířivý bazén, kde si budete pro sebe těžko hledat správné místo k posezení, o to častěji však budete hledat servis a dovolávat se řešení u prodejců zahraničního zboží s pochybným původem.

Spa

  • Obraťte se přímo na výrobce – získáte tak vířivku, která vzniká od nápadu přes design a vývoj až po výrobu v jedné továrně, a to právě pro vás. Nevystavujete se tak riziku, že u produktu, který nestojí zrovna málo a má se stát trvalou součástí vašeho domova, vyvstanou problémy s kvalitou a nekompetentností dodavatele. Výrobce vám může nejlépe nabídnout i odbornou instalaci, profesionální servis a trvalou péči.
  • Věnujte pozornost stabilitě značky – u výrobků, které vám mají sloužit desítky let, se vyplatí být zdravě konzervativní a vybírat mezi značkami, které už na trhu desítky let působí, a dá se tedy očekávat, že vám zajistí servis po celou dobu životnosti vaší spa. Informace o skutečné stabilitě firmy se dají snadno najít na veřejně přístupných portálech státní správy.
  • Upřednostněte značky, které nabízejí profesionální autorský design – jedině tak získáte spa, jejíž vzhled v sobě snoubí estetiku s funkcí. Taková vířivka je celkově komfortnější, lépe využitelná a navíc se snadněji
  • Věřte českým značkám – odpadne vám nejen složitější komunikace s výrobcem, popř. s prodejcem, ale hlavně si můžete být jisti, že získáte výrobek s jasným původem, který prošel certifikací a je plně kompatibilní s českými normami. Na trhu je bohužel celá řada prodejců, kteří čínské vířivky vydávají za kvalitní kanadské, americké nebo dokonce české zboží. U českého výrobce se můžete ujistit i nahlédnutím do výroby.
  • Nechte si předložit všechny certifikáty o nezávadnosti a o splnění evropských norem. Stejně jako u jiných typů zboží, i u vířivek už se můžete setkat s přímo zdraví nebezpečnými importovanými výrobky. Na trhu už najdete i vířivky s certifikátem CzechMade.
  • Užijte si technologie – vířivka už dnes může umět spoustu věcí od samodiagnostiky přes řízení na dálku, komunikaci se vzdáleným servisním centrem až po integraci do centrálního řízení chytré domácnosti. Jedná se o investici na dlouhou dobu, proto se ale nejprve vyptejte na řešení morálního zastarávání použitých technologií.
  • Nespěchejte – pokud vám vámi vybraný dodavatel nabídne skladový produkt, můžete si být jisti, že získáváte něco, co je určené pro kohokoli, kdo přijde. Existují i výrobci, kteří vám ve stejné ceně vytvoří produkt na míru přesně podle vašich potřeb a představ.
  • Vyzkoušejte – osobní zkušenost je, stejně jako třeba při výběru auta, důležitá. Určitě si takovou věc, jako je vířivka, nevybírejte z obrázku. Chtějte vidět jednotlivé modely naživo a určitě si vířivku vyzkoušejte.
  • Nešetřete – kvalitně provedená vířivka vám může sloužit několik desetiletí a v budoucnu vás může mrzet, že pro vás na začátku byla cena jediným kritériem. Rozhodně nenakupujte slevu, ale dobrý poměr cena vs. výkon a služby.
  • Plánujte dlouho dopředu – pořizujete si vířivku třeba pro dva, protože děti už mají vlastní život a bydlení, ale uvažovali jste o tom, že jednou si budete chtít užívat společné chvíle třeba s vnoučaty? Při plánování vířivky hleďte vždy daleko dopředu a raději si dopřejte o jedno místo navíc.

Spa

www.usspa.cz

Reklama