Máte citlivou pleť, pro kterou je hodně těžké vybrat tu správnou kosmetiku? A co teprve poradit si s jejím čištěním tak, aby pleť nebyla zarudná a nepálila!

Citlivá pokožka je pro mnoho žen problémem, s kterým se každodenně potýkají a tak není vždy jednoduché vybrat tu správnou kosmetickou péči, která by pleť nedráždila, ošetření po ní nepálilo a neobjevily se zarudlé skrvny a nebo rovnou pupínky.

Pleť, která je citlivější, reaguje podrážděně a je samozřejmě více zranitelná. Nemusíme být zrovna alergici, abychom měli pleť citlivou, obzlášť v dnešní době, kdy se mnohé z nás pohybují v klimatizovaných pracovištích, z ovzduší na nás útočí smog, nečistoty, prach a k tomu časté změny počasí. 

Pro každou pleť a pro citlivou obzvlášť je kromě používání správných krémů velmi důležité právě její čištění. Asi se vám už také někdy stalo, že po vydařeném večírku se vám už nechtělo strávit ještě nějaký čas v koupelně s odličováním a čistěním a tak jste radši zalezli do peřin a nechali to na ráno. To je samozřejmě pro pleť pěkná rána.

Když totiž pleti nedopřeje kvalitní vyčistění, tak póry zůstanou ucpané, nemohou dýchat a tudíž se i více mastí. V nich následně vznikají černé tečky neboli komedony. Ještě horší je, že každá další nečistota naše póry rozšiřuje a tak se může stát, že se póry rošíří tak, že už se nám nikdy nepodaří ani s nejlepší kosmetikou je zmenšit.

A jak by taková správná večerní očista pleti měla vypadat?

Našim babičkám dříve stačila obyčejná voda a mýdlo. To ale rozhodně nezkoušejte. Citlivá pleť se mýdlem akorát vysuší a zbaví ochranné vrstvy a zaslouží si rozhodně více péče a lepší zacházení.

Určitě použijte minimálně čistící pleťové mléko a pleťovou vodu. Právě pro citlivou pleť bychom si měli vybírat výrobky bez alkoholu a bez parfemace a přidaných barviv, abychom pokožku zbytečně nedráždili. Odlíčení pleti je něco jiného než čistění. Rozhodně bychom si ale obličej měli čistit i pokud nejsme nalíčené.

S odlíčení pleti začněte u očí. Zde pokud jsou vaše oči citlivé je dobré zainvestovat trochu více peněz a pořídit si přípravky speciálně pro oční partie, které nedráždí. Oční stíny jdou odlíčit většinou snadněji, ale taková voděodolná řasenka je trochu jiný oříšek a proto je lepší sáhnout opravdu po přípravcích určených na oči. Speciální odličovače na oči nakapejte na vatové tamponky, ty si položte na oči a nechte chvíli působit, aby vaše řasenka povolila.

Pak přijde na řadu odlíčení rtů a teprve potom celý obličej i dekolt. Nejdříve si pleť zvlhčete vlažnou vodou a pak můžete použít odličovací mléko nebo olej, které naneste vatovým tamponkem nebo prsty na obličej. Pokud používáte gel, tak ho naneste prsty. Pleť si odličte krouživými pohyby od středu ke krajům. Nikdy na pleť netlačte ani ji nedrhněte spíše ji masírujte. Krk čistěte od dekoltu nahoru. Po použití mléka, krému, gelu nebo oleje je důležité pokožku ještě dočistit a osvěžit pleťovou vodou nebo pleťovým tonikem.

Tampóny samozřejmě stále vyměňujte a skončete s odlíčením až když jsou tampóny čisté a bez stop líčidel.

A co můžete své pleti dopřát jednou za čas navíc?

Výborným prostředkem k opravdu důkladnému a hloubkovému čištění pleti je napařování. Tím se nám v kůži díky pocení uvolňují toxiny a podporuje i prokrvení. Navíc samozřejmě dojde k zvláčnění pokožky a uvolnění ucpaných pórů. U opravdu hodně citlivé pokožky ale buďte s napařováním spíše opatrní.

Také si můžeme dopřát masku pro citlivou pokožku, které už jsou na trhu dostupné.

Jakou vy máte zkušenost s ošetřováním citlivé pleti? Jak se odličujete? Napište nám svoje tipy.

 

Reklama