Dejme prostor lidové moudrosti. Vždyť o nic nejde, jen o možnost. Domnívám se, že připustit něco znamená otevřít dveře poznání. A mít naopak jeden mustr na všechno rovná se okrájet si a zúžit vlastní prostor.


Je dáno, že každá akce vyvolá nějakou reakci


Jestliže něco uděláme, vyvolá to nějaký efekt. Cokoli. Proto je dobré znát co nejvíce efektů. O tom, že pokud strčím do zásuvky špendlík, dostanu ránu, nikdo nepochybuje. Že když hodím proti zdi cihlu, nemohu očekávat makový vdolek, je rovněž logické. Proč si tedy tolik lidí myslí, že na jejich akci odpoví okolí úplně jinou reakcí?  Prakticky si tohle myslí kde kdo a zpravidla tito jsou první, kdo se potom ptá „proč právě já?“

Naši předkové pozorovali dění ve svém okolí mnohem pečlivěji než my, možná i proto, že na to měli víc času. Zanechali nám bezpočet rad, návodů a možností, jak co posuzovat. Tak proč nenaslouchat? Nikdo nemá patent na rozum.

Dnes bych chtěla uvést možnosti, které jsou bezvadným návodem, jak si podle lidové moudrosti zajistit smůlu nebo si zadělat na problém. Není potřeba si na slova „lehat“. Jen vzít třeba v potaz i něco jiného než to, co lze vyhledat v nějakých tabulkách. Vždyť je tolik věcí, které o životě a tom, co na nás působí, ještě nevíme.

Tak proč by něco z toho nemohlo být možné?

Jak si šlapat po štěstí?

Podkova – Máte-li nad vchodem do domu podkovu, musí viset tak, aby tvořila jakoby mističku. Obráceně způsobí, že štěstí a finance se z ní budou sypat pryč.
Bačkory – Další lidové moudro říká, že když si láskyplně přivedete domů muže, rozhodnuta s ním strávit zbytek života, neměla byste mu kupovat bačkory. Měl by to udělat sám. Podprahově byste ho jakoby k něčemu nutila.Stříhání
– Rovněž, pokud chcete zabránit hádkám, nestříhejte svému vyvolenému vlasy. Podtext této akce je v tom, že mu vlastně berete něco, co bylo jeho.

Koště – Vaše koště by nemělo stát „vousama“ nahoru, ale směrem k zemi. Vousy nahoru vám vrací ošklivé, smetené věci zpátky do prostředí, kde jste. (Problém lehlých vousů jsem vyřešila zavěšením koštěte).


Slepované nádobí – Rozbité věci, i když se s nimi nerada loučíte, vyhoďte. Slepované nádobí je doslova vír na peníze.


Sušené kytky
– Usušená květina není nic jiného než mrtvola – budete mít doma veselo jako na hřbitově.

Onyx – Tento krásný, magický a nesmírně silný ochranný kámen si ovšem pro dosažení pozitivního výsledku musíte pořídit sama. Je to jediný kámen, který nesmí být darován. Dříve bylo běžnou praxí, pokud se chtěl někdo někoho zbavit, nebo mu „přičarovat“ problém, darovat takovému člověku Onyx.

 


Nikdy
– A nakonec nikdy neříkejte „nikdy“. Podivným řízením nějakých vyšších zákonů nám osud pokaždé jako první bonbonek naservíruje právě to, o čemž jsme řekli, že se nikdy nemůže stát, nebo bychom nikdy neudělali.

Jistě existuje mnohem víc, možná prozaičtějších, způsobů, jak si znepříjemnit současnost i budoucnost. 

Například životem bez smíchu, negativním myšlením, živenou nenávistí, závistí, neschopností odpustit, malostí ducha, pocitem vícecennosti, pohrdáním druhými, lhostejností nebo absencí soucitu, pochopení a lásky k člověku i životu. Takové povaze pak logicky nepomohou ani podkovy, ani košťata, ani celý vagón polodrahokamů.

Pokud se člověk usmívá na osud, pak se on usměje na něho.

Znáte nějaké další zaručené prostředky, jak si šlapat po štěstí?
Reklama