My jsme měli možnost v rámci našeho testovacího seriálu se značkou Kärcher vyzkoušet i pomocníka pro úpravu živých plotů, AKU nůžky na živý plot HGE 18-50. Jaký je tento spolehlivý plotostřih?
kas.jpg
Foto: Klára Křížová

Keře, kam se podíváš

Bydlíme v domě se zahradou, a nejen na naší zahradě musíme krotit bujné keře, ale také za naším pozemkem, kde roste divoce mnoho keřů a stromů, o které se nikdo nestará. Protože chceme mít kolem zahrady hezké prostředí, musíme tedy zvládnout péči i tento kus pozemku blízký naší zahradě. Bohužel tyto divoké keře rostou velmi rychle, takže bez kvalitního plotosřihu se neobejdeme.
60d99587296edobrazek.jpg
Foto: Klára Křížová

Dobrá manipulace a lehkost, to chcete od svého křovinořezu

Protože většinou pracujeme s přerostlými keři ve výšce kolem dvou metrů, při zastřihávání máme ruce nad hlavou. Hlavním benefitem tzv. plotostřihu je tedy jeho lehkost a dobrá manipulace. Také je nutné, aby lišty byly dobře ostré a práce šla tak rychle od ruky. Není nic horšího a namáhavějšího, než práce s tupým a těžkým přístrojem.
kas2.jpg
Foto: Klára Křížová

Dobrý výkon

AKU nůžky na živý plot HGE 18-50 jsme vystavili zatěžkávajícímu testu. Po dlouhém dešti byly všechny keře narostlé a potřebovaly zkrátit, některé větve i o půl metru. Mile nás překvapilo, jak testované AKU nůžky na živý plot HGE 18-50 i s baterií byly celkem lehké. Musíme uznat, že díky nízké hmotnosti a skvělé ergonomii, jak se dobře při náročné práci AKU nůžky drží, jsou odlehčením pro ruce i ramena.

Výkon AKU nůžek na živý plot HGE 18-50 je velmi dobrý. Spolehlivě se „zakously“ do přerostlých větví, které během několika sekund podlehly a padaly k zemi. Perfektně odstranil i větší větve, na které jsme využili funkci řezání.
asa.jpg
Foto: Klára Křížová

Praktické funkce a vychytávky

Tyto nůžky mají lištu broušenou diamantem, čímž zajišťují dokonale provedený střih. Výhodou je také skvělá vychytávka - rukojeť lze otočit v několika stupních až o 180°. Pokud tedy musíte stát a stříhat plot na nějakém hůře přístupném místě, natočíte si rukojeť a stříhání bude snazší. Také zle využít sběrnou lištu, která posunuje a přemísťuje ostříhané části živého plotu, které by jinak padaly do plotu, pohodlně na zem před toho, kdo s AKU nůžkami na živý plot pracuje.  

Pro chod AKU nůžek na živý plot HGE 18-50 Battery 18 V Kärcher je nutná Power bateriová platforma
60d98f8f53060obrazek.jpg

  • Real Time Technology s LCD bateriovým displejem: zbývající doba chodu, zbývající doba nabití baterie a kapacita baterie.
  • Výkonná s dlouhou životností díky lithium-iontovým článkům.
  • Výměnnou baterii lze použít i v dalších zařízeních Kärcher na bateriové platformě 18 V Battery Power.

Manipulace s AKU nůžkami na živý plot samozřejmě vybíjí baterii. Na jejím displeji vidíte, jakou má baterie ještě kapacitu a jaká je zbývající doba chodu. Stejně tak, když ji nabíjíte v nabíjecí stanici. Vše vidíte na displeji. Výkon nůžek se liší podle toho, jaký má záběr. Baterie je výkonná s dlouhou životností díky lithium-iontovým článkům. Tuto výměnnou baterii lze používat i v dalších zařízeních Kärcher na platformě 18 V Battery Power.

Naše shrnutí, přerostlé keře nemají šanci

AKU nůžky na živý plot prošly opravdu zatěžkávajícím testem. Tento velmi praktický pomocník nám pomohl ostříhat a dát do formy přerostlý živý plot a narostlé keře spletené s dalšími vysokými, dřevnatými plevely. Oceňujeme to, jak se dobře drží, jejich ostrost a rychlost. Výkon je perfektní, i po delší době jsme nemuseli dělat přestávku kvůli únavě rukou. Myslíme, že je to velmi kvalitní křovinořez pro úpravu živých plotů, ale i je vhodný k likvidaci přerostlých divokých keřů, které kolem zahrady nechcete.
60d98f7129693obrazek.jpg

Více najdete na Karcher.cz
60d98ec78dd39obrazek.jpg

Naše články – testy dalších pomocníků pro péči zahradu