Jak si poradí s nezvanými návštěvami čtenářky IVECO a Datura, to už se dozvíte v posledním zveřejněném příspěvku, který se skládá ze dvou příběhů.

čtenářka IVECO

Přeji pěkný den všem, teď mě tak napadlo,že mám taky „kamaráda“, je to spíš manžel mojí kamarádky z dětství, než kamarád, tak ho nějak respektuji, ale jinak člověk,kterému bych se zdaleka vyhnula. Bydlíme na stejné ulici a on každoročně na velikonoce přišel na pomlázku. No na tom není zase až tak nic divného, pokud by přišel jako každý druhý, chvilku poseděl,popil a odporoučel se...
Ne tak zmiňovaný skoro soused. Zasedne a mele a mele (podotýkám,že patří k těm, jejichž řeč je naprosto o ničem),mluví z něj pouze závist,jen pomlouvá a vypouští negativno, takže ho máme celkem brzy dost a on sedí a sedí...hodiny ubíhají a on se nemá k odchodu. U nás už je celá rodina po třech hodinách jeho návštěvy totálně vyčerpaná a on v pohodě sedí a mele. Vydrželi jsme to pár let, ale pak jsme kvůli němu zrušili velikonoce a na velikonoční pondělí pravidelně vstáváme velmi brzy a každý rok odjíždíme raději do přírody...na to fakt nemáme..
čtenářka IVECO

 

čtenářka Datura

Dobré odpoledne,
Také přidám něco k tématu. Na návštěvy nechodím a snesu jen předem ohlášené, které nám nenaruší plány. Považuji je totiž za ztrátu času. Odstrašujícím příkladem jsou téměř každodenní návštěvy všeho druhu u našich sousedů. Začínají na terase celkem poklidně, ale se stoupající hladinou alkoholu v krvi se mění na hulákání drbů z našeho města.

Návštěvy mi také zošklivila moje matka. Když se narodila naše první dcera, mamka nechtěla, abych ji dala do jeslí a nabídla se, že ji bude hlídat. Jednalo se o tři hodiny denně, tak jsem souhlasila. Dali jsme ji klíče od domu i od bytu a ze začátku to docela klapalo. Že mi přerovnala skříně a špajz, to mi tak moc nevadilo, ale když jsme si nechtěli koupit něco, co nám doporučovala a vymlouvali jsme se, že na to nemáme peníze, uzemnila mě částkou, kterou si vyčetla v naší vkladní knížce. To už jsme začali uvažovat o ukončení spolupráce. Ale třešnička na dortu měla teprve přijít.

Jednoho sobotního rána, kdy dítě spalo v dětském pokoji, jsme si udělali hezkou chvilku. Když jsme byli v nejlepším, rozletěly se dveře v ložnici a v nich matka s připomínkou, proč jsme ještě v posteli a neděláme něco užitečného. Tak to už manžel nerozchodil. Dítě šlo okamžitě do jeslí a mě čekal úkol z nejtěžších. Říct si o klíče. Výsledkem bylo matčino půlroční trucování, kdy se nepřišla podívat na vnučku, natož na nás.

Klíče od našeho bytu nemá nikdo a pokud chce kdokoliv přijít, musí se ohlásit.
Zdraví Datura

pozn. red.: Texty nebyly redakčně upraveny

________________

Oběma čtenářkám děkuji, že napsaly, oběma přeji jen samé zvané – a krátké návštěvy. Jinak host do domu – hůl do ruky. :)
A za chvilku už vyhlášení příspěvku.

Téma dne 23. února 2012: Nezvané návštěvy

  • Na jakou nezvanou návštěvu nikdy nezapomenete?
  • A co třeba děláte, když se sousedka nemá k odchodu?
  • Jak se vypořádáváte s podomními prodejci?
  • Co když přijede nečekaně tchýně, vy nemáte uklizeno, navařeno...
  • Co když se objeví vaše ratolesti i se svými hlučnými přáteli?
  • Co když potkáte někoho nezvaného po ránu na chodbě?

Vše o nezvaných návštěvách, historky povedené i ty, které už byste nechtěly nikdy zažít, piště na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu pisatelku odměním malým dárkem – luxusní pěnou do koupele od Avonu
Můžete se pak společně s návštěvou ve vaně vykoupat, anebo ji tam vymáchat za studena. :)

pena

Reklama