Ze zubařů nemají strach jen děti, ale i dospělí. Když přijde řeč na vrtání či trhání zubů zděsíme se a přemýšlíme, jakým způsobem se návštěvě zubaře vyhnout. Největší strach máme většinou z nepříjemného pocitu při vrtání, ale především z bolesti, která nám může pěkně znepříjemnit pracovní dny i chvíle volna. Nedá se nic dělat, k zubaři chodit musíme, ale od bolesti si můžeme pomoci několika způsoby.

ibalginNejprve se můžeme zamyslet nad tím, že strach vlastně není třeba. Pokud budeme dodržovat několik zásad správné péče o naše zuby, nemusíme vidět zubařskou vrtačku i několik let. Nejčastější civilizační chorobou je zubní kaz. Jak mu můžeme předejít?

1) Dodržujme ústní hygienu
V první řadě je důležité dodržovat pravidelnou a dostatečnou ústní hygienu. Absence či špatná a nedostačující technika čištění chrupu je důvodem k vytváření plaku, který dává živnou půdu bakteriím. Ty svým dlouhodobým působením poruší zubní sklovinu a dochází k bolesti. Ideálním příkladem ústní hygieny je čistění zubů po každém jídle.

2) Dbejme na skladbu jídelníčku
Některé potraviny, především cukry a škroby se přeměňují na kyseliny, které způsobují demineralizaci zubu, jeho poškození a kaz. Tyto potraviny ulpívají na zubech a záleží tedy i na tom, za jak dlouho jsou čištěním odstraněny. Zdravější je konzumace ovoce, zeleniny apod.

3) Při sportu buďme opatrní
Následkem úrazu může dojít k ulomení kousku zubu a k napadení zbylé části bakteriemi, které způsobí zubní kaz. Při tvrdém nárazu např. při sportu mohou zuby bolet i bez zjevného vnějšího poškození.
Pokud se i přes prevenci přece jen ozve bolest zubů, můžete k jejímu utlumení požít výplachy úst. Stačí jen připravit vlažný odvar z bylin (ze šalvěje, heřmánku či kozlíku lékařského), který vám pomůže vydržet do návštěvy zubaře. Na akutní bolest zubů jsou potom nejrychlejší pomocí analgetika - léčiva proti bolesti. Pokud potřebujete ibalginokamžitou úlevu od bolesti, použijte Ibalgin® Rapid, který přináší úlevu již po 15 minutách od aplikace. To je možné díky účinné látce ibuprofenum, která je v tabletách přítomna ve formě rozpustné soli - tzv. ibuprofenu lysinátu. Účinná látka se tak ještě rychleji rozpouští v žaludku a dostává do krevního řečiště, což má za následek právě rychlý ústup bolesti. Ibalgin® Rapid je k dostání bez lékařského předpisu a je vhodný též k mírnění bolesti po chirurgických zásazích v ústech (např. vytrhnutí zubu).

Více informací se dozvíte na stránce www.ibalgin.cz.

Lék Ibalgin® získal již po jedenácté za sebou ocenění Dobrá značka v kategorii lék proti bolesti. Jedná se o ocenění udělované spotřebiteli dané země. Průzkum pro letošní 11. ročník provádí společnost READER'S DIGEST VÝBĚR, s. r. o., která rozeslala mezi své klienty 15 500 dotazníků. Průzkumu se celkem zúčastnilo 16 zemí světa, mezi kterými byly např. Německo, Belgie, Švédsko, Francie a Švýcarsko.

Reklama