Na letní dovolenou se obvykle těšíme celý rok. Plánování, přípravy, často náročná cesta, někde i ponorková nemoc po několika málo dnech s rodinou či přáteli. A najednou nám v důsledku toho vytoužený čas odpočinku jako by protéká mezi prsty. Dá se s tím něco dělat?

Zeptali jsme se žen, které si svou cestu našly. Mají většinou dvě a více dětí, na dovolenou obvykle nejezdí do hotelu s plnou penzí, ale musí v rámci pobytu skloubit odpočinek, přípravu jídla a starost o rodinu tak jako většina z nás.

Odpočinek

Tady je desatero, které z našich rozhovorů vzniklo:

Vstávejte časně ráno

Nejvhodnější část dne pro odpočinek a nabrání nových sil je překvapivě ráno. Kolikrát stačí jen chvíli zhluboka dýchat a upřít svůj pohled do dálky.

Protáhněte se

Je-li to možné, jděte na krátkou procházku nebo si aspoň zacvičte osvědčenou sestavu cviků na protažení. Pokud ji nemáte, zkuste jednoduché návody na youtube nebo zde – na Žena-in.cz.

Ukradněte si pro sebe nějaký čas

Domluvte se s rodinou a zkuste vymyslet, jak zorganizovat program tak, abyste měla pro sebe pár chvil, které můžete věnovat jen sobě a svým myšlenkám.

Dopřejte si svůj rituál

Plavání nebo šálek dobré kávičky v místní kavárně? Je to na vás, ale pravidelnost podle odborníků uklidňuje… i během dovolené.

Poznejte něco nového

Když děláte něco, co neznáte, čas běží jakoby pomaleji. Zkuste s rodinou nějakou vodní atrakci, která vám přijde na první pohled bláznivá, nebo se zkuste naučit pár cizích slovíček, která by se vám mohla někdy hodit.

Zkuste nové cesty

Chodíte stále na stejné místo k vodě, nebo na vycházku? Zkuste si aspoň občas najít něco nového…

Rozpusťte stres ve vodě

Představujte si, jak všechny starosti a neduhy odplouvají z vašeho těla pryč. Pro zesílení účinku si opakujte svou mantru, která bude obsahovat to, po čem toužíte…

Seznamte se s novými lidmi

I když si často myslíme, že máme lidí za celý rok plné zuby, nové známosti obohatí váš život. Zkuste se zastavit a podívat se na svět jejich očima.

Zatančete si

Kdy jindy máte takovou příležitost jako na dovolené, která je od toho, abychom si dovolili něco nevšedního? A kdo říká, že musíte mít na tanec partnera? Stačí ta správná muzika a jděte do toho.

Jděte brzy spát

Říkáte, že teprve pozdě večer, až usnou děti, máte aspoň trochu času odpočívat a popovídat si s ostatními dospělými? Možná… Ale pokud si dáte třeba jen jednu skleničku a půjdete dřív spát, můžete zase dřív vstávat… viz bod číslo jedna. :-)

Přečtěte si také:

Zkuste také:

Reklama