Pokud se nacházíte v životní situaci, kdy se rozhodnete maličko pootevřít dveře budoucnosti, nebo jste jen jednoduše zvědaví, máte mnoho na výběr. Takzvaných čarodějnic a mágů, kteří se zabývají různými formami magie, je dnes hodně. Není to ale o nic méně než například ve středověku a dávnověku. Dokonce i v daleké minulosti se tito lidé dělili na dobré a špatné. Na osoby opravdu nadané v hermetismu, a zlatokopy i podvodníky. Vždyť kolik takových „umělců“ si hřál na prsou například od reality na hony vzdálený císař Rudolf. Žádný výrazný rozdíl oproti dnešku tu zase není. Dokonce i forma je hodně podobná. Až na ta média.

 

Dnes se (snad vás toto téma zajímá) zaměřím na výklad karet. Příště třeba na numerologii, astrologii, runy, chiromantii, sny a třeba i křišťálovou kouli, chcete-li.

 

Předně je dobré vědět, co od kterých karet můžete žádat. Není to totiž jedno.

 

Klasické obrázkové vykládací karty

Výklad bude velmi povrchní, i když patrně hodně bohatý na dojmy. S ohledem na to, že se na karty budete dívat také. Milenec, žárlivost, láska, dopis a podobně na vás jistě zapůsobí. Procento pravděpodobnosti, že si na výklad můžete tzv. lehnout, je ale velice malé. Nejdou do hloubky. Navíc mnoho takových vykladačů vám bude patrně své informace podávat jako dogma „tohle se stane a přes to nejde vlak". Což je blbost, protože budoucnost není neměnná. S výjimkou takových těch osudových pilířů, které jsou narýsované karmou. Takové informace,  jsou-li negativní, dle mého názoru ovšem k uším klienta ani nepatří. Nic s tím neudělá a zbytečně se pak trápí čekáním na něco špatného a pomalu si neužije to pěkné.

 

Kanastové a mariášové karty

Hovoří vesměs hodně konkrétně o fyzických akcích, ovšem jsou téměř prosty pocitů. Vyznat se v takovém výkladu a zodpovědně podat informace už od vykladače vyžaduje umění a schopnost intuice. Takový člověk se ale často zabývá ještě i jinými formami magie, kterými výklad doplňuje.

 

Tarot

Je nejsložitější, ale také nejpřesnější. Jsou to karty výrazně pocitové, čili vám prozradí, jaký pocit vám ta která záležitost přináší, a to je velmi důležité. Člověk totiž reaguje na různé situace různě. Vážně to není jedno. Navíc ten, kdo chce vykládat například Crowleyho tarot, musí (chce-li být zodpovědný) ovládat jednak egyptskou mytologii a musí se, alespoň okrajově, orientovat v astrologii. Každá karta ze 78 má totiž ještě svůj mytologický a astrologický význam. Tarotem lze nahlédnout téměř kamkoli. Do minulosti, do budoucnosti, do mysli druhého člověka, karmy… jeho možnosti jsou široké.

Jediné, co tarot opravdu neumí, je ČAS. I když zase znám pár lidí, kteří se o takové téma pokouší. Nebývá to ovšem úspěšný model. Tarot čas nežije. Nezná naše počítání roků a prakticky nezná fyzickou smrt. Právě proto jím ale lze nahlédnout i do životů minulých, což může být prospěšné ve chvíli, kdy klient například hledá odpověď na dlouho se táhnoucí neúspěch například v jenom vztahu, vztazích obecně, či pracovních neúspěších, které se stále opakují, bez jeho přispění.

 

Jak se ptát

Platí vždy – čím konkrétnější otázka, tím konkrétnější odpověď. Pokud se ptáte stylem „Co mě čeká v příštích 10 letech?", odpověď jistě dostanete. Ke kartářce vás ale zpravidla vede nějaký konkrétní problém. Protože jste ale položili velmi nespecifický dotaz, nemůžete čekat jinou odpověď. Když už sedíte proti osobě, kterou jste si pečlivě vybrali, snažte se odejít s pocitem, že víte, co jste chtěli vědět. Nikoli s myšlenkou na to, zda jste si ji prozkoušeli či ne.

 

Koho si vybrat.

A teď mě hodně kartářek a mágů nebude mít rádo. J

 

Především se podívejte, nebo si zjistěte, jakou formu si ta která „vědma“ vybrala.

Cena převyšující 500 korun je přemrštěná.

Mimochodem, dříve si čarodějka brala jídlo. Nosily se vejce, maso, mléko a podobně. Dnes by to byla asi sranda. Cena by měla ale odpovídat její denní potřebě. Případně s přičtením toho, co k výkladu nabízí. Kávu, čaj, talisman apod.

Cena od hodiny je neseriózní – Výklad trvá opravdu zpravidla tak hodinku. Jsou ovšem klienti, kteří mají více potíží a potřebují více času. V momentě, kdy taková žena sleduje budík na stole a úderem hodiny vám sdělí, že čas vypršel, a pokud chcete pokračovat, budete připlácet, se z mého pohledu chová jako provozovatelka pouťové atrakce.

Osoba, která za den pojme víc než pět klientů je podezřelá. Nebo je zázrak sám.

Při výkladu je nutné vnímat klienta a jeho pocity, prožívat jeho problém, napojit se na mysl člověka, na kterého se klient případně ptá, bytostně vnímat energie člověka, který naproti mně sedí, chvílemi být v něm", a to velice vyčerpá. Mezi klienty je potřeba udělat pauzu a nabrat sílu. Případně vzít dva za sebou a relaxovat. Osprchovat se nebo se jinak očistit. Trvá to zhruba tak hodinu. Pak už síla rychle ubývá. Osoba, jež se nezabývá vaší duší na úrovni vcítění se do ní, se chová jako prodavačka v obchodě. Čili neosobně. Výsledek si neumím představit.

Více než prachy by kartářku mělo zajímat, zda se cítíte lépe, zda pomohla, jestli jste společně našli alespoň zčásti řešení problému, který vás trápil. Měla by se za to, co vám sdělila a v jakém stavu odcházíte, cítit alespoň částečně zodpovědná.

 

Samozřejmě není nad osobní doporučení někoho, kdo u té které čarodějky již byl.

Příště bych se ráda věnovala numerologii.

 

Hlasujte v anketě na hlavní straně!

 

 

Reklama