Staré typy prostěradel už dávno nahradily nové. Jsou jemnější, nemusí se žehlit a mnohdy jsou opatřeny pruženkou kolem obvodu, aby neklouzala z matrace. Moderní prostěradla umí nabídnout dobré termoregulační vlastnosti, díky kterým ovlivňují náš pocit teploty na lůžku. Podívejte se, jak si správně vybrat prostěradlo.

Bude zima, bude mráz...

Zejména pokud v ložnici udržujete zdravější nižší teplotu, tedy optimálně kolem 18 °C, oceníte v zimě hřejivější prostěradlo. Příjemné je zejména ve chvíli, kdy přijdete z tepla do chladnější ložnice. Běžné prostěradlo nás mnohdy dostatečně nezahřeje, a tak vsaďte na mikroplyšová prostěradla. Jsou dostatečně hřejivá a hebká na dotek. Navíc si na nich i v zimě můžete dovolit spát jen nalehko nebo nazí.

Hřejivý efekt mají i froté prostěradla. Pro froté je typické dlouhé „očko“ na tkanině. Obvykle jsou velice jemná, přesto mohou na někoho působit hrubším dojmem. Obvykle pomáhá kvalitní aviváž nebo sušení v sušičce na prádlo, která textil obecně zjemňuje. Mnoho výrobců ale tyto formy údržby nedoporučuje. Z vlastní zkušenosti však mohu říct, že se jimi froté nijak nepoškodí. Právě naopak. Zjemní a krásně se načechrá.

Letní prostěradla

Pro horké letní večery se hodí bavlněná prostěradla. Vybrat si je třeba ta z hebkých přízí, která jsou příjemná na dotek. Kdysi tradičně bílá bavlněná prostěradla dnes nahradila celá škála barev. Tady je důležité vybírat si ta, která se neseperou a udrží si krásné svěží barvy i po mnoha praních. Přesto je dobré používat speciální prášky na barevné prádlo. Ty barvy zachovají v původní kondici ještě déle.

Nejen pro léto, ale i celoročně, lze využívat jersey prostěradla. Jsou rovněž vyrobena ze 100% bavlny. Bývají však měkoučká, hebká a díky pružnosti perfektně sedí na matraci bez toho, aby se krčila. Snadná je i jejich údržba – opět se nemusí žehlit. Pokud nechcete měnit letní a zimní prostěradlo, jsou právě jersey prostěradla ideální jako univerzální řešení.

RodinnéBaleni.cz

Prostěradla všech zmíněných typů, ve všech běžných rozměrech a v pestré škále barev nabízí e-shop RodinneBaleni.cz. Firma prodává prostěradla v klasických i atypických rozměrech známých od značky XPOSE, a to vždy za velice výhodné ceny.

 

Reklama