Máte-li ráda gelové svíčky, líbí se vám jako dárek nebo jako dekorace. S naším jednoduchým návodem si můžete gelovou svíčku vyrobit doma. Výhoda: vyzdobíte si ji podle vlastní potřeby a fantazie!

Ráda si sama dekorujete? Pokud ano, jistě vás už napadlo, že byste si mohla vyrobit vlastní gelové svíčky. S naším návodem zjistíte, jak na to!

Co budete k výrobě gelových svíček potřebovat?

  • Bezbarvý a barevný gel na svíčky
  • Konvičku (kovovou nebo z varného skla)
  • Hrnec s vodou
  • Lžíci
  • Ozdobné skleněné nádoby
  • Povoskované knoty
  • Jehlici
  • Drobné dekorativní předměty

svicka

Jak na to?

Gel nejprve za pomalého míchání rozpustíte v konvičce ve vodní lázni asi 90 stupňů horké. Nyní se musíte rozhodnout, zda chcete svíčku s bublinkami, či nikoli.

Pokud chcete svíčku s bublinkami, přelijte gel rovnou v horkém stavu do skleněné nádoby. Pokud chcete svíčku bez bublinek, gel trochu zchlaďte a teprve po té přelijte.

Zasazení knotu

Gel poškodíte co nejméně, zastrčíte-li do něj povoskovaný knot krátce před ztuhnutím. To je však možné jen tehdy, lijete-li gel do skleněné nádoby najednou. Pokud děláte barevné vrstvy, musíte se zastrčením knotu počkat až do úplného ztuhnutí gelu.

Gel propíchněte horkou jehlicí a do dírky zastrčte knot. Nechejte jej však asi 1 cm nahoře vyčnívat, zbytek knotu odstřihněte.

Zdobení

Klaďte vybrané dekorativní předměty na dno nádoby před tím, než ji zalijete voskem. Těžké předměty zůstanou automaticky na dně svíčky. Chcete-li, aby lehčí předměty nevyplavaly, je nutné je nejprve namočit do rozehřátého gelu, teprve pak je vložit do nádoby a zalít gelem.

A pozor!
Některé zalité materiály:,například sušené květy či díly ze dřeva, jsou hořlavé. Aby se při hoření nevznítily, musí být vzdálené nejméně dva centimetry od hořícího knotu. Toho můžete dosáhnout například tak, že nezastrčíte-li knot blízko těchto hořlavých materiálů, případně že knot nebude dosahovat až na dno svíčky.

Náš tip

Čirá svíčka s modrými oblázky...

svicka


Inspiraci pro tento článek jsme nalezli v knížce Gelové svíčky, kterou vydalo Nakladatelství ANAGRAM s.r.o. (www.anagramsro.cz) a

ze které jsou také převzaty fotky v tomto článku.

gel

Kam dál? Naše návody...

Reklama