Foto: Shutterstock

Aby se škody způsobené vašim pramenům vlasů minimalizovaly, zkuste dát na rady jedné z nejlepších světových kadeřnic Jen Atkin. Je známá tím, že stříhala vlasy lidem jako Hailey Bieber, Bella Hadid, Kendall Jenner a dalším Kardashianovým. „Existuje mnoho rizik spojených se stříháním vlasů, jako jsou zubaté konce, zastřižení do kratšího sestřihu, než jste plánovaly a mnoho dalších očních můr. Proto lidé chodí ke kadeřníkům,“ říká Jen Atkin pro magazín Who What Wear.
 
Ale trochu se ostříhat doma pomocí správných pokynů od kadeřnice nám teď může pomoci, dokud se věci nevrátí do normálu. Jen Atkin nejprve doporučuje stříhat si vlasy, když jsou mokré. Nenamočení vlasů před stříháním ztěžuje dosažení rovných linií. Před stříháním se tedy ujistěte, že máte vlasy mokré. Můžete použít rozprašovač nebo klidně i sprchu, pokud ho nemáte k dispozici. Než začnete stříhat, ujistěte se, že jste si vlasy důkladně namočily a učesaly, abyste se zbavily jakýchkoli uzlů.
 
Nemyslete si však, že budete po střihu vypadat jako někdo nový. Jen Atkin říká, že je důležité se zaměřit na to, že pouze upravujeme střih, který nám pomůže, aby vlasy vypadaly zdravěji. Ale rozhodně se nepouštějte samy do žádných velkých proměn. „Velkou a běžnou chybou, kterou lidé dělají, je nesprávné posouzení úhlů a příliš velké kusy ustřižených vlasů,“ říká profesionálka. Trochu vlasy zastřihněte a uvidíte, jak to vypadá, místo toho, abyste ustřihly hned naráz pět centimetrů a neměly už jiné řešení než nechat vlasy dorůst zpátky.

Ólivia Garden Xtreme 5.0 (Alza: 589 Kč), stylingový hřeben (dm: 49,90 Kč), Hliníkový hřeben Sibel Alu S (svetkadernictvi.cz: 258 Kč)

Při střihu si dejte také pozor, aby byly vlasy pevně nataženy hřebenem, než zakročíte.  Tento jednoduchý trik umožňuje nůžkám snadnější střih a zajišťuje mnohem čistší linii. „Před zastřihováním konců pevně zatáhněte, aby došlo k dobrému napětí, a hřebenem stáhněte vlasy do přímky. Jsou pak lépe vidět různé délky, když vlasy držíte napnuté,“ radí světoznámá vlasová stylistka.
 
Důležité také je investovat do kvalitních pomůcek. Nepotřebujete celý kadeřnický arsenál, stačí dobré ostré nůžky a hřeben. Nejlepší je hustý hřeben se slabými zoubky. Pokud jde o nůžky, v žádném případě nepoužívejte ty, které máte doma v zásuvce pro běžné užití. Ideálně byste si měly koupit speciální kadeřnické nůžky.
 
Pokud chcete stříhat vlasy vepředu, rozdělte si je na dvě stejnoměrné části. Uprostřed hlavy vám vznikne pěšinka. Pro střih ofiny si vepředu vytvořte trojúhelníkové linie a zbytek vlasů svažte do gumičky, aby nepřekážely. Ofinu stříhejte podle nejvyšší linie obočí. Pokud ovšem chcete zastřihávat konečky vzadu na zádech, raději přenechte stříhání někomu jinému.

Foto: Shutterstock

Reklama