Každá žena chce být přitažlivá, vypadat mladě a moderně. K dosažení atraktivního vzhledu nestačí jen krásné oblečení a kvalitní make-up. Atraktivní žena musí vypadat svěže a zaručeně první, co každého upoutá, jsou její vlasy. Aby opravdu přitáhly pohled ostatních, musí být zdravé, lesklé a mít jasnou a zářivou barvu.

Proto se ženy už od pradávna snažily dodat svým vlasům lesk a svěží barvu. Ty starší pak musely zakrývat první šediny. Tehdy jim to ale dalo opravdu hodně práce. Starověké blondýnky používaly hedvábné zlaté příze a zlatý prach. Tmavovlasé ženy pak šafrán, henu, skořápky ořechů a černý čaj. I většina dnešních moderních žen si barví vlasy doma. Pokud žena ví, jak se vlasy správně barví, na co se má zaměřit a na co si naopak dát pozor, je to snadné a rychlé.


Prvním důležitým krokem je výběr správné a kvalitní barvy.
Kvalitní barva by se měla snadno a pohodlně aplikovat, nestékat z vlasů a obsahovat pečující složku, která vlasy zregeneruje. Samozřejmě, musí být spolehlivá.

Pak je třeba zvolit správný odstín.
Při výběru barvy vycházíme z původní barvy vlasů. Pak záleží už jenom na vkusu a přání každé spotřebitelky. Zda chce oživit svou barvu vlasů nebo potřebuje zakrýt šediny. Zda zvolí přirozený odstín nebo chce extravagantní a výraznou barvu. Na základě těchto kritérií si žena volí stupeň trvalosti barev od tzv. přelivů a semipermanentních barev až po barvy stálé - permanentní.

Faktory, které mají vliv na konečný barevný výsledek
Důležité je vždy dodržet všechna doporučení z příbalového letáku. Barevný výsledek pak závisí na několika důležitých faktorech. Je to jednak výběr kvalitní barvy, správná aplikace a dodržení doby působení. Svůj vliv má také použití kvalitní vlasové kosmetiky pro barvené vlasy. Pozor na vlasovou kosmetiku, kterou použijete před barvením. Některé pečující přípravky, zejména ty s vyšším obsahem silikonu, mohou obalit vlasy ochrannými filmy, které vlas uzavřou. Ten pak do sebe hůře přijímá barevné pigmenty.

Na co si dát při barvení pozor?
Přestože nemáte citlivou pokožku, je vhodné provést test její snášenlivosti, který se provádí dva dny před použitím barvy na vlasy. Pokud nastane alergická reakce na pokožce, je třeba poradit se o vhodnosti barvení s kožním lékařem. Na barvení vlasů by si měly dát pozor i spotřebitelky, které mají vlasy velmi porézní, suché a poškozené. Má-li spotřebitelka suché vlasy, měla by si nanést směs na konečky vlasů pouze na posledních 5 minut působení barvy. Předejde tak nerovnoměrnému nabarvení. Na suchých koncích by jinak byla barva výraznější.

Jak jsme již zmínili, důležité je nejen zvolit vhodnou a kvalitní barvu, ale také používat vlasovou kosmetiku pro barvené vlasy, například řadu Gliss Kur Pro ochranu barvy, která nabízí regenerační šampon, balzám, kúru a masku. Přípravky této řady barvené vlasy regenerují a zvýrazňují jejich barvu. Díky speciálním recepturám fixují ve vlasech barevné pigmenty. Potřebnou složkou je UV filtr, který chrání vlasy před škodlivým UV zářením.

 

Jak jste na tom vy? Barvíte si vlasy doma, nebo u kadeřníka? Nebo to střídáte?

Jaké máte s barvením vlasů doma zkušenosti?