S tím apelem, aby na sebe byli lidé hodní, se setkáváme dnes a denně. Všeobjímající lásku zas hlásá kdekteré duchovní hnutí, pak víme, že máme mít rádi bližního svého. Tak si pojďme povídat o tom, jak to je.

A nebudeme chodit nikam daleko, neopustíme ani prostředí vlastní rodiny. Pojďme si povídat o tom, kdo doma co dělá, co by měl dělat, ale nedělá, a proč to dělá, když už to dělá! Třeba takový manžel. Jak ten to má v práci složité, jak se vrací unavený, takže zatímco žena se po práci ujme role kuchařky a uklizečky, manžel se jde věnovat sledování zpráv.

Nebo se pletu a tento „klasický“ model u vás nefunguje? Je manžel pozorný? Učí se s dětmi? Vysává? Umývá nádobí a vaří? Pokud ano, pochlubte se nám, pokud ne, postěžujte si nebo nám napište, kdy naposledy doma s něčím pomohl. Třeba opravuje auto a kutí po domácnosti. Čtenářky určitě ocení každou informaci o tom, jak to chodí někde jinde!

A co děti? Jak to máte nastavené s dětmi? Můžete se o ně opřít a víte, že když je něco potřeba, můžete se na ně spolehnout? Nebo jen sedí do noci u počítače (takže se s nimi hádáte, abyste se dostaly na Ženu-in) a s vámi skoro nekomunikují, maximálně oznamují, že mají hlad, jdou ven a že potřebují peníze? A nebo je to úplně jinak?

Na závěr si nechme vás a vaše rodiče. Jaké jste byly, když jste byly dětmi? Co po vás rodiče požadovali a co z toho jste přenesly na další generaci? Měly jste tužší režim, než je dnes všeobecně zvykem? Zavzpomínejte, jaké to tehdy bylo.

Nebo mi napište, jak je to s vašimi rodiči teď. Mezigenerační problémy tu jsou a ne vždy jsou vztahy bezproblémové. Staráte se o svoje rodiče, nebo se oni pořád starají o vás? Nebo spolu dokonce nemluvíte? A jestli tomu tak je, tak proč? Otázek se nabízejí desítky, budu rád, když mi napíšete alespoň k jedné z nich.

Pomáhá vám manžel s domácností?
Pomáhají vám vaše děti?
Nebo se pomoci nedovoláte?
Jaké to bylo, když jste byla malá?
Jaký máte vztah s rodiči?
Můžete se na ně spolehnout?
Nebo dnes spoléhají oni na vás?

Napište mi na adresu redakce@zena-in.cz

Reklama