Tužka, řasenka, stíny nebo pomáda na obočí už vám nestačí a chcete něco trvalejšího? Není nic jednoduššího, než si obočí doma nabarvit. Ovšem chce to pár pravidel, kterými je potřeba se řídit.

5c07ec56d453eobrazek.jpg

1. Správně vyměřené obočí

Pokud nejste schopna namalovat si obočí podle vašich představ a nejste si jista jeho tvarem, nechte si poradit. Můžete poprosit o nakreslení vaší kosmetičku, asistentku na prodejně kosmetiky, nebo kamarádku, která má pěkné obočí a je ochotna vám pomoct.

2. Výběr správné barvy

Při výběru se můžete řídit odstíny vašich oblíbených produktů na obočí. Důležité je zvolit správně studený, nebo teplý odstín podle vaší barvy pleti a barvy vlasů.  Pokud si nejste jistá, zvolte vždy raději lehce světlejší odstín a barvení zopakujte.

3. Přípravu na barvení nepodceňujte

Obličej dokonale odličte, přičemž okolí obočí musí být čisté a suché. Použijte produkty, které pleť odmastí, aby se barva lépe chytla.

4. Používejte správné štětce

Nejlépe se vám bude barva nanášet lehce zkoseným, nebo opravdu tenkým a precizním štětečkem. Lépe se vám tak bude vykreslovat tvar a s tenkým štětečkem lépe dotáhnete vnější „ocásek“. K některým produktům dostanete i aplikátor, ale pokud jste na štětce zvyklé, zůstaňte u nich, ulehčí vám to práci.

5. Barvu nechte působit jen stanovenou dobu

Toto ponaučení platí vždy. Pokud si obočí barvíte prvně, držte se pevně návodu a pokud by byla barva málo výrazná, můžete ji nanést znovu a příště vybrat tmavší odstín.

Podívejte se na velice návodné video, které vám ukáže vše krok za krokem:

Vybraly jsme pro vás set produktů, které se vám k barvení, či odbarvování budou hodit (www.parfemy-elnino.cz).

5c07eaa99ca0eobrazek.jpg

  • Barva na řasy a obočí 136 Kč
  • Zkosené štětečky k barvení obočí 207 Kč (5ks)
  • Zesvětlovací pasta na obočí 136 Kč