Auto nekupujeme každý den. Přečtěte si příspěvek od čtenářky Dimsy a dozvíte se, jestli to byla dobrá koupě, nebo omyl.

Jednoho dne jsem se na jedné Pražské křižovatce navždy rozloučila se svým osm let starým autíčkem. Ano, byla to moje chyba, ale když chlap v protijedoucím autě jasně vidí blondýnu v červené „nákupní tašce" odbočovat doleva, má zastavit a ne se sveřepě hnát kupředu. Přijeli hasiči, přijela sanitka, policie, odtahovka a nakonec metaři s multikárou, zbytek mého auta zametli, naložili na korbu a odjeli.

Druhý den ráno jsem se dozvěděla, že mi už auto neopraví, protože cena opravy by daleko přesáhla jeho cenu zůstatkovou.  I uronila jsem slzu, vzala psa a po osmi letech na kolech jsem pěšky vyrazila na poštu. Má smutná cesta vedla kolem autobazaru a tak jsem jen tak nahlédla pro informaci, kolik stojí nějaká ta ojetina. A tam stálo ONO! Černé Káčko na mě mrklo svýma světýlkama a já byla ztracená.  Hned jsem volala manželovi, že mají krásné autíčko, ale jemu se cena zdála příliš vysoká. Tak dlouho jsem plakala do telefonu, až svolil, že se na něj přijede podívat.

Vešli jsme do autobazaru a já nesměle ukázala prstíkem: „To je ono..." „Ono má nárazníky v barvě," liboval si manžel"...a klimatizaci to má a litá kola..." A už se mu ani ta cena nezdála tak vysoká. Přivolali jsme prodavače a zasypala jsem ho otázkami:"Jak je starý" „Pět let" „Jak jezdí?" stejně jsem věděla, že ho chci.

„Moc dobře, chcete se projet?" dnes vím, že 180 na dálnici pro něj není problém. „Ani ne, já vám věřím. Bylo bouraný?" „Jo....." následoval popis nabourání.

„Není kradený?"

„Je dovezený z Německa, ale kradený není. Máme k němu všechny papíry." „Beru!"

Protože to bylo v pátek večer a už jsme nestihli všechny formality, zaplatila jsem zálohu tisíc korun. V sobotu ráno jsem si pro něj šla. Už bylo všechno vyřízené, i půjčka a tak jsem si ho odvezla. Na rozloučenou mi pán ještě řekl: „Stihla jste to na poslední chvíli, v pondělí už by tu nebylo. Stálo tu tři neděle a chtěli jsme ho převézt jinam."  Prostě jen čekalo na mě.

Už spolu jezdíme pět let a až na menší opravy spojené s jeho věkem je naprosto v pořádku. Jen manžel pořád něco žbleptá o tom, že až zas budu chtít nové auto, nemám to staré rozebírat na rušné křižovatce. Hezký nakupovací den

Dimsy

Milá Dimsy, tak vám držím palce, ať autíčko dobře slouží, přece jenom koupě auta v bazaru je risk.

Reklama