Carrie, Samantha, Miranda a Charlotta jsou úspěšné, bohaté ženy, které nemají nic jiného na práci, než chodit na brunche do drahých bister a řešit muže. Hodně mužů. Carrie má všechno co chce, ale trápí ji, že si ji trochu „vodí“ pan Božský. Když už se konečně zamiluje do krasavce Eidna, který ji chce snést modré z nebe, v tu ránu ho podvede s pitomcem panem Božským. Když si ji chce pan Božský vzít, je tu zase problém, tentokrát v tom, že její milovaný s ní chce trávit večery u televize. Přijde vám to směšné? Zkuste si však zamést před vlastním prahem. Nepramení stereotypní výrok: Nevím co chci, ale nevzdám to, dokud to nedostanu, právě ze sledování seriálů pro ženy se vztahovou tématikou?
5cadcce565b01obrazek.pngNutno dodat, že všechny ženy ze Sexu ve městě nežijí tak, jak obyvatelé New Yorku opravdu žijí. Samantha by si sice s největší pravděpodobností mohla dovolit luxus, kterým se v seriálu obklopuje, ale zřejmě by už ve druhé řadě dostala syfilis nebo jinou pohlavně přenosou chorobu. Carrie by se svým sloupkem v novinách byla ráda, že má v pronajatém pokojíku na jídlo a určitě by v takovém případě ani neměla roupy na řešení vztahů. Odborníci navíc tvrdí, že chuť na sex u Newyorčanů je čím dál menší, a to v důsledku frustrace z budování kariéry. Ve skutečnosti by takový příběh mohl být zasazený kamsi do Connecticutu, ale to by zase vymizelo blyštivé pozlátko New Yorku a holky by neoblékaly každý den boty od Manola Blahnika.

Našich čtenářek jsme se zeptali na to, zdali si myslí, že jim seriál Sex ve městě ovlivnil život a hlavně partnerské vztahy. I my v redakci jsme se shodly na tom, že jsme se chtěly stát novinářkami po vzoru Carrie, jeden čas jsme nevyšly ven bez laciné napodobeniny „Birkinky“, abychom se co nejvíce přiblížili stylu Charlotty, nebojíme se čtyřicítky, protože máme zakódováno, že i v takovém věku se dějí zajímavé věci, moc se nehrneme do plodění dětí a dodnes vyvoláváme zbytečné konflikty ve vztahu s partnerem, abychom dostaly vytoužené drama.

Iveta, 37

5cadcc6035039obrazek.png„Mám takový pocit, že pořád musím někde být. A to hlavně s kamarádkami. Myslím, že v minulosti několik mých vztahů ztroskotalo na tom, že jsem neustále chodila s nezadanými kamarádkami na večeře a probírala s nimi vztahové problémy. Potom některá z nich řekla: „Tak se s tím blbcem prostě rozejdi!“ A já to udělala, i když to byl vážně moc hodný kluk, který třeba akorát nedával dolů záchodové prkýnko. Nedělaly to přesně tak ty otravné ženské ze Sexu ve městě? Ten seriál jsem mimochodem milovala, koukala jsem na něj ještě u našich v televizi a toužila být jednou z nich.“

Anička, 27

5cadcc70b603aobrazek.png„Na seriál jsem samozřejmě koukala, ale nejsem z těch holek, které by uměly zpaměti scénář každého dílu. Jestli bych se do některé z nich mohla profilovat, tak asi z části do Mirandy a z části do Charlotty. Vždy se mi líbilo, jaký má Miranda střízlivý pohled na vztahy a myslím, že jsem se tím nechala inspirovat. Charlotta chce zase narozdíl od ostatních postav hodnýho kluka, z čehož jsem si možná vzala příklad. Nerozhodá Carrie, která si za svou lásku vybrala komplikovanýho byznysmena, mně vždy strašně lezla na nervy.“

Foto: Archiv čtenářek a Shutterstock

Čtěte také:

Reklama