TheCrown-201-Unit-01413-R.jpg
Foto: Netflix

Seriál Koruna uvedl Netflix v roce 2016. Diváky si velkolepý formát ihned získal. Zvlášť když se dozvěděli, jak pilně tvůrci pracovali, aby získali co nejvíce informací o životě královské rodiny. Pro čerpání měli zpřístupněný královský archiv, nespočet svědků v podobě blízkých přátel rodiny,  ale i služebnictva. Ze střípků tak vznikl obrázek britské monarchie, který kopíruje skutečné události a diváky přesvědčuje o názoru tvůrců. I přes to, že není často objektivní, fanoušci mají díky němu konečně o jednotlivých charakterech královské rodiny jasno.

Seriál se postaral o změnu image mnohým rodinným příslušníkům královské rodiny, jedním z nejvýraznějších je postava prince Philipa. Řecko-dánského prince stejně jako další hlavní postavy sleduje od mládí až do stáří a dává tak možnost divákům pochopit, proč je jeho povaha komplikovaná. Místo soucitu, ale přišla vlna nevole. Od konce druhé série začala polovina fanoušků Philipa nenávidět. Jeho dobré aspekty jako láska ke královně, kvůli které se vzdal své práce, a přínos v přiblížení královské rodiny veřejnosti, šly stranou. Diváci v něm spatřovali nevěrníka, kňourajícího dětinského manžela a otce, jenž tyranizuje svého syna.

I přes to, že se scenáristé snažili Philipa očistit propracovanými retrospektivními záběry do jeho velmi těžkého dětství, diváci od jeho pochroumané duše odvraceli oči. Ti méně citově zainteresovaní ho ale viděli jako muže s vlastním názorem, jenž se nebojí provokovat, vnímá absurditu pasti královské rodiny, ale i přesto je nadále oddaný instituci a její tradici.


 

Reklama