...záměrně nepíšu s českou Miss, protože zrovna tou první se stala Slovenka.

1989 - Ivana Christová - Miss ČSSR, Miss Maja International - 1.místo
Byla první a pro mnohé nezapomenutelná. Charismatická, šarmantní a temperamentní Ivana Christová. Ani po těch takřka dvaceti letech, kdy usedla na trůn československých královen krásy, neztratila nic ze svého půvabu. Naopak. Jestli se o někom dá tvrdit, že zraje jako víno, tak o ní to platí dvojnásob, to mi věřte. Měla jsem možnost se s ní osobně setkat a byla jsem jí doslova unešená. Vyzařovala z ní taková energie, že všechny ostatní ženy (sebe počítám také) kolem ní jako by zmizely, aniž by se o to nějak snažila. Ivana Christová pro mě zůstane navždy Miss číslo jedna.
To se nedá říct o Renátě Gorecké

 


1990 - Renáta Gorecká - Miss ČSFR. Možná to zní krutě, ale seděla by k ní pohádková věta: "A od té doby ji nikdo neviděl, ani o ní neslyšel."
Zato její následovnice...

 

 

 


1991 - Michaela Maláčová - Miss ČSFR o sobě nechává vědět nejen na poli módy, ale dokonce i politiky. Co Michaele Maláčové chybí na kráse (nemá moc kvalitní pleť a její rysy jsou poněkud hrubě tesané), dohání v inteligenci, vzděláním, ctižádostí a podnikavosti. Však jistě víte, že se Česká miss stala jejím písečkem.

 

 

 


1992 - Pavlína Baburková - Miss ČSFR, vicemiss Europe, 7. místo Miss Universe
Škoda, že se tato výjimečná kráska s plnými rty stáhla do ústraní a zajímá už jen bulvární fotografy. Nám nezbývá než věřit, že si roli manželky, matky a hospodyně vybrala dobrovolně a je v ní šťastná.

 

 

 


1993 - Silvia Lakatošová - Miss ČSFR, 4. místo Miss Universe. Nebýt fotografie, vůbec si ji nevybavím. Nic proti ní, ale to se misskám občas stává.

 

 

 

 


1994 - Eva Kotulánová - Miss ČR. Totéž co o Silvii Lakatošové by se dalo říct i o ní.

 

 

 1995 - Monika Žídková - Miss ČR, Miss Europe. Je něžné dívčí sluníčko, které září stále stejně.

 

 

 1996 - Petra Minářová - Miss ČR.
Je kus. Vypadá velice žensky a na „missku" dospěle. Má spíš výraz třicátnice, což jí sice na kráse neubírá, ale pro modeling je to spíš handicap.

 

 

 

 

1997 - Terezie Dobrovolná - Miss ČR.
Je zvláštní, trochu exotická a netuctová kráska, ale kam se poděla? Už jsem o ní dlouho nic neslyšela. Škoda, myslím, že patřila mezi ty krásnější, ale patrně neměla štěstí.

 

 

 1998 - Kateřina Stočesová - Miss ČR, nejela na Miss World (údajně pro neznalost AJ), Queen of the World - 1.místo, "náhradnice" A. Šeredová na M. W. obsadila 4. místo
Šuškalo se, že volba Miss tohoto roku neproběhla zcela regulérně. Jasnou favoritkou byla tenkrát sexy bruneta Alena Šeredová. Nicméně porota rozhodla ve prospěch blondýny Kateřiny Stočesové. Raději si odpustím komentář a nechám ho na vás.

 

 1999  - Helena Houdová - Miss ČR .Křehká blondýnka s předkusem a silným sociálním cítěním. Helena výrazně vybočuje z řady komerčních krásek. Má nezaměnitelné charisma a její nepatrné vady" na kráse jsou spíš jejími plusy. První Miss, která využila své pozice k pomoci druhým.

 

 

 

 

2000- Michaela Salačová - Miss ČR, na Miss World  získala titul Miss Photogenic. Míša je podle mého názoru nejkrásnější Miss, jakou jsme kdy měli. Nepočítám-li svoji favoritku Ivanu Christovou. Jistě budete mít jiný názor, ale ten můj mi nevyvrátíte.

 

 


 

2001 - Diana Kobzanová - Miss ČR - titul odebrán, předán 1. vicemiss Andree Fišerové.
Další kontroverzní misska, která se silně zapsala do povědomí veřejnosti. Je otázkou, zda se nedrží na výsluní spíše díky skandálu s hambatými fotografiemi a následným sporem s Milošem Zapletalem než díky svému půvabu. V každém případě je to osobnost, která se jen tak neztratí. Její rebelantství je mi sympatické a to, že se netají plastickými operacemi (prsa, nos...) jen zvyšuje zájem o její osobu. Několikrát jsem ji viděla na módních přehlídkách a mohu potvrdit, že ostatní modelky zastiňuje nejen svou výškou.

 

 


2002 - Kateřina Průšová - Miss ČR - nejela na Miss World (skandál s pornofotkami, které byly zveřejněny hned po jejím vítězství v soutěži).
Další misska, která svou kariéru hned v začátcích ohrozila neslušnými " fotkami. Zůstává sice ve stínu Kobzanové, ale jako její kamarádka určitě nepřijde zkrátka. Trochu toho lesku a slávy na ni přece jenom občas dopadne.

 

 

 


2003 - Lucie Váchová - Miss ČR, Sport World - 1. vicemiss.
Sympatická sportovní dívka s gumovým tělem. Tenkrát mě zaujal mě její výkon ve volných disciplínách, ale že bych věřila, že udělá výraznou díru do světa...?

 

 

 

2004 - Jana Doležalová - Miss ČR, Miss World 8. místo.
Dívenka s podlouhlým obličejem a milounkým úsměvem. Toť vše, více si nevybavuji.

 

 

 

 

2005 - Lucie Králová - Miss ČR, Miss Talent na Miss Universe.
Další kráska spojená s aférou. Její ženatý milenec byl zastřelen, Lucie se psychicky zhroutila a odstoupila ze soutěže. Ale možná ji právě tento skandál propíraný v bulvárních plátcích zmedializoval natolik, že jí to vyneslo na první místo dalšího ročníku. V každém případě je to holka krev a mlíko".

 

 

2005
Tento rok začalo být trochu přemisskováno". Miss 1991 Michaela Maláčová vyrukovala s konkurenční soutěží královen krásy Česká Miss.
Zde jsou jejich vítězky - ale upřímně řečeno, ani jedna z nich mi nijak zvlášť v paměti neutkvěla.

2005 - Kateřina Smejkalová - Česká Miss

 

 

 

 


2006 - Renata Langmannová - Česká Miss

 

 

 


2007 - Lucie Hadašová - Česká Miss, Miss Universe - 12. místo

 

 

 


2006 - Taťána Kuchařová - Miss ČR, Miss World 1. místo.
Dívka, která to v soutěžích krásy dotáhla nejdál. Určitě obrovský úspěch, ale ať si každý říká, co chce, na můj vkus je trochu vyumělkovaná.

 

 

 2007 - Kateřina Sokolová - Miss ČR - zahraničních soutěží se zúčastní až po 1. 1. 2008.
Ať mi to Kateřina odpustí, ale nijak mě nezaujala.

 

 


Ideální Miss je okolo dvaceti let, měří 175 cm, má dlouhé štíhlé nohy a na rozdíl od posledních ročníků není na škodu, když má prsa a boky. Trend vychrtlých modelek pomalu ustupuje. V posledních letech vyhrávají blondýnky. Co je ale důležité, jsou zkušenosti, ať už z modelingu, nebo z jiných soutěží krásy. Dívka ví, jak se pohybovat, jak chodit po molu, a jen tak něco ji nezaskočí. Budoucí Miss by měla umět cizí jazyk, výhodou je angličtina. A co nejvíce zabere na porotu? Prý upřímnost a přirozenost. Tak uvidíme, jaká bude ta letošní MISS. 

Sledujete„missí“ klání?
Měla jste někdy svoji favoritku, která vyhrála?
Která Miss se vám líbila nejvíce?
Co byste soutěži krásy vytkla?
Myslíte si také, že Češky jsou nejkrásnější?

 

Reklama