Nechci si hrát na falešného cynika. Přiznám se, že i mě Dianina předčasná a tragická smrt zasáhla. I já jsem se dívala na její pohřeb a ždímala kapesníky. Mockrát jsem i přemýšlela o tom, jak by se její život vyvíjel dál. Vzala by si Dodiho? A jak by asi dnes vypadala?
Ale to jsou samé kdyby.
Dost bylo sentimentu. Při vší úctě k princezně Dianě se teď s dovolením (ale i bez) prohrabu jejím šatníkem. A nebudu pět jenom ódy.

Kdo by tenkrát řekl do té dívenky v lacláčích se smutným pohledem, že se jednou stane obletovanou princeznou a matkou dědice britského trůnu?

 

 

 
Chvilky, kdy si vychutnává vrůstající popularitu a zájem novinářů. Jak dlouho ji to bude bavit?


Svatební šaty tolikrát fotografované a opěvované, ale že by jí dvakrát slušely? Celá její zářivá osobnost se ztrácí v té pompézní kýčovité róbě s několikametrovou vlečkou, nadýchanými rukávy a volány. Jen fotografie, na které ve vší té parádě sedí jako ve sněhové závěji, je mile dojemná.

 

A už tu máme nezbytné protokolární toalety k oficiálním příležitostem. Sešněrované, strohé a neosobní, jak britské království káže.
Luxusní materiály, většinou hedvábný dyšez a samet. Perfektní střihy. Ale ne všechny se k ní hodí. Některé svou zbytečnou zdobností a okázalostí potlačují to, co je na Dianě nejhezčí. Přirozenost

 


A jak by mohla chybět tiára, diadém? Vypadá dobře jen na vyčesaných vlasech. Na takovém účesu poněkud nepatřičně. Co říkáte?


O Dianiných účesech by se dal napsat samostatný článek. I na nich je trochu vidět vliv přísného protokolu. Jeden čas si je nechala zkrátit, ale byla za to ostře kritizována královskou rodinou. A tak ustoupila a nosila načesané neslušivé hřívy.


Nemohu opominout kloboučky. Třeba právě tyto bonbonky se závojíčky jsou názornou ukázkou, jak může mít i princezna pěknou ránu.
Dělají z ní zbytečně obstarožní matronu.  Nebo vám se snad líbí?
Když už klobouky, tak se širokou krempou, ty jí slušely mnohem víc.

 

 

 

 

 

Na těchto šatech je vidět, že se Diana osvobozuje a začíná si v oblékání  prosazovat svou. Sluší jí jednoduché střihy a výrazné barvy.

Džíny a košile. Jednoduché, sportovní a šik. Prostě super.

Tady bych ji málem nepoznala.  Zčesané vlasy a skvostné šaty z těžkého hedvábí a bohatou výšivkou. Přesto v nich vypadá mladistvě, čím to asi bude? Navzdory luxusnímu materiálu jsou šaty vlastně docela jednoduché, a to je pro Dianu vždycky trefa do černého.

 

 

 

 

 


Po rozvodu s Charlesem a potažmo královskou rodinou se konečně nadechla a zapracovala na své image,
nechala si výrazně prostříhat vlasy a začala se oblékat mnohem víc sexy.

Konečně se vyloupla její opravdová krása.

Černobílé fotografie v roláku a jednoduchých šatech se objevily snad ve všech prestižních magazínech. Diana na nich vypadá šťastně... i když z jejích očí a tváře lze vyčíst zvláštní smutek. Nebo tajemství? Jaké, to se nikdy nedozvíme.