Jak se změnil Joffrey de Peyrac? No, změnil. Nikdo z nás nemládne. Jizva na tváři ho sice nehyzdí, zato vrásky přibyly. Ale i tak je to vzhledem k jeho vysokému věku, stále ještě chlap s jiskrou v oku.

rhPředstavitel hraběte Jeoffreye de Peyrac, Robert Hossein, se narodil 30. 12. 1927 v Paříži.
Byl jediným synem íránského skladatele André Hosseina a herečky a klavíristky, původem z Ukrajiny. Už v dětském věku ho více než učení a hra na klavír, zajímalo herectví.
Jako čtrnáctiletý začal posílat svoje divadelní hry na posouzení literární komisi a o rok později vstoupil do hereckých kurzů.

Od roku 1946 působil jako herec a později i režisér v pařížském divadle Grand Guignol. Od pol. 50. let se už uplatnil také u filmu, převážně jako představitel dobrodružných, zločineckých a milovnických typů.

Největší popularitu mu přinesla romantická role hraběte Jeoffreye de Peyrac, manžela Angeliky. On sám vzpomíná na tuto roli jen v dobrém, život mu nijak „neznepřijemnila“. Přesto na vrcholu slávy, počátkem 70. let opustil Paříž, velmi výrazně omezil filmování a věnoval se už jen divadlu. Stal se uměleckým šéfem, dramaturgem a režisérem Lidového divadla v Remeši.

Od roku 2000 byl osm let ředitelem divadla Marigny. Roku 2007 představil své dílo N'ayez pas peur (Nemějte strach) o životě papeže Jana Pavla II. V roce 2009 natočil ještě s J. P. Belmondem film Muž a jeho pes, režiséra Francise Hustera.

Robert Hossein je otcem čtyř synů. Z manželství s herečkou Marinou Vlady má dva syny, Nicolase a Igora, z manželství s dcerou bývalého francouzského ministra Caroline Eliaschefovou, má syna Aaarona, jenž je rabínem, s třetí manželkou herečkou Candice Patouovou, má syna Juliena.

Kdo ví, jakým způsobem získával všechny své ženy. Jestli jako Joffrey de Peyrac Angeliku, zaručeně mu brzy podlehly :)

j

Téma dnešního dne: Fenomén Angelika

 • Líbí se vám filmová verze Angeliky?
 • Kdy jste ji viděly poprvé?
 • Díváte se na ni i opakovaně?
 • Máte ji třeba doma na DVD?
 • Který díl se vám líbí nejvíc?
 • Četly jste i knihu?
 • Pokud ano, jste zklamané filmovým zpracováním
  nebo naopak – zdá se vám ještě lepší?
 • Líbí se vám hlavní představitelka Angeliky Michèle Mercier ?
 • A jaký má na Angeliku názor váš partner (manžel :) Díval se někdy s vámi?

Pojďte společně s námi do romantiky a pusťme si Angeliku - a klidně i všechny díly :)
Na dnešní téma pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z vás odměníme pěkným dárkem: (abyste byly hezky opálené a měly krásné vlasy – jako Angelika :) opalovacím krémem, mlékem po opalování a k tomu dostanete ještě vlasové tonikum.

opalovani

Reklama