Vážená redakce,
dovolte, abych i já přispěla se svojí troškou do mlýna na téma Mám talent.

Patřím k lidem, kteří nemají problém s komunikací s kýmkoliv. Ale kdy se mně daří obzvlášť, tak to je komunikace telefonem. Nemyslím mobilní, to bych provolala výplatu, mám na mysli obyčejnou telefonní linku.

Nebudu popisovat situace, kdy jsem jako vedoucí pracovnice telefonicky vyřizovala menší opravu budovy a nakonec se z toho vyklubalo předělání celého osvětlení, které nám zaplatil zřizovatel, kterého jsem samozřejmě telefonicky udolala! Rovněž se mně podařilo telefonicky kontaktovat devět prodejen, které nám po telefonu slíbily, a také dodaly, sponzorské dary pro děti. Podotýkám, že jsem nikdy nikoho z výše uvedených osobně neviděla!  Takových akcí bylo skutečně mnoho.

Ale husarský kousek se mně povedl, když se rozvedla dcera. Její manžel odmítl opustit společnou domácnost a já si marně lámala hlavu, jak ho z bytu, kde žily děti a byly svědky nepříjemných scén, dostat!
Pomohla náhoda.

Objevila jsem inzerát, že někdo prodá skříň, která by se mně hodila na chatu. Zvedla jsem  sluchátko (jak jinak) a s paní se domlouvala, o jakou skříň jde, kdybych si ji mohla odvézt... A paní pronesla nepředloženou větu: "Víte, mně se odstěhoval nájemník.. "

Dál už jsem neposlouchala. Když paní domluvila, okamžitě jsem ji začala litovat, že určitě jí peníze od podnájemníka chybí, že sehnat slušného je fuška.... a paní byla v pasti!  Nabídla jsem jí, že bych o jednom slušném věděla, že je vyučený malířem pokojů, že by jí určitě zkrášlil byt, že ho znám, že je to bývalý zeť. To ovšem paní nedošlo, že kdyby byl tak slušný, tak bych se ho nepokoušela vykvindovat do podnájmu!

Zkrátím to.

Paní byla svolná podnájemníka, který jí zaplatí a ještě doma pomůže, přijmout!
Okamžitě jsem se spojila s dcerou a ta  - dodnes nevím jak - dosáhla toho, že zeť se šel na podnájem podívat. Vím jenom, že dcera dohlídla, aby její bývalý muž odešel co nejvíc upravený, aby na paní udělal dojem.

Ano, tušíte správně. Ti dva si padli do oka a během týdne se zeť z dceřina bytu odstěhoval!
Je fakt, že tu skříň jsem v životě neviděla, protože ji paní potřebovala pro svého nového podnájemníka a já jsem nenašla odvahu se paní někdy ukázat, protože, upřímně řečeno, jsem na ni ušila boudu!

Ale místo almary jsem měla báječný pocit, že jsem svým vnoučatům zajistila klidné žití! A to za tu skříň přece stálo!
A to prosím všechno díky telefonu a mému talentu "ukecat".
                                                                                                                        letitá


No páni! Nakvartýrovat do bytu chlapíka, kterého vy už nemůžete vystát, to je teda talent. Neodolatelná schopnost UKECAT by se mi často hodila. Spíš však bývám tím, kdo s vypětím všech sil této schopnosti okolí odolává.

Jaký máte talent vy? Každý člověk prý nějaký má. Minule jste měly problém psát o tom, že se máte rády, a teď zase máte problém napsat, že máte talent! Jestli my tady nemáme nějaký rozšířený problém se sebevědomím čtenářek...

Nebo že by to bylo tím, že jsem ještě neprozradila, o co dnes soutěžíme?
Tak tedy: Za příspěvek můžete získat knihu od Ivy Málkové - Hubneme s rozumem - zdravě a natrvalo nebo Deo - spray značky Radox.


Znamenal pro vás váš talent v dětství úspěch před spolužáky?
Momentálně 24 z vás hlasovalo v anketě, že svůj talent rozvíjíte. Napište nám o tom! Jak uplatňujete talent v práci? Při jakém povolání? Vybrala jste ho kvůli svému talentu?

 

Máte neobvyklý talent?

Těšíte se ze své schopnosti, ale ostatním to vadí?

Dědíte v rodině talent už celé generace?

Máte talent, který vás tíží?

Nebo máte naopak talent, který vás vynesl až do nebes?

Mají talent lidé okolo vás? Závidíte jim, nebo ne?

Měla jste talent jako dítě a promarnila jste svou šanci stát se hvězdou?


 

 Napište nám o tom na:

redakce@zena-in.cz
Talentované čeká odměna!


 

Reklama