Vysoká vzdušná vlhkost se tvoří na místě, kde vypouštíme do ovzduší větší množství vody. Vzniká zejména při sprchování, koupání, mytí, ale i při vaření, sušení prádla, žehlení nebo dokonce našimi klasickými činnostmi jako je dýchání nebo pocení. Proto se s vyšší vlhkostí můžeme setkat i například v ložnici, zejména když jsme zde zvyklí méně topit a v zimním období méně větrat.

Koupelna

V koupelně vzniká tzv. nárazová vlhkost. Sprchováním, koupáním nebo i mytím vypustíme do vzduchu větší množství vody. Jestliže vzniká opakovaně a velmi často, pak se vzduch nasytí vodními parami a vytvoří se ideální prostředí pro růst plísní.

Pomůže například sprej Ceresit Stop Plísni, nastříkejte jej na místo, nechte chvíli působit a následně setřete. Plíseň se ale bude tvořit opakovaně, jestliže neodstraníte příčinu. Pomáhá okamžité intenzivní větrání. Když ale ani to nestačí, nebo potřebujete udržet vlhkost v koupelně lépe pod kontrolou, použijte pohlcovač vlhkosti.

Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360° KOUPELNA je vytvořen speciálně pro absorpci většího množství vlhkosti, která se tvoří právě v koupelně. Unikátní design je koncipován tak, aby zajistil maximální výkon pohlcovače. Široké otvory ve speciálním tvaru a sklonu ve vrchní části zvyšují výkon nasávání vlhkosti a přivádějí ji k absorpčním krystalům tablety, které ji přeměňují v kapalinu a hromadí ji ve spodní části. Odtud je pak velmi snadné ji vylít, například do toalety. Koupelnový systém AERO 360° pracuje s jedinečnou náplní AERO 360°, která se v koupelně s rozlohou 10 m2 spotřebuje přibližně za 2 měsíce (podle míry vlhkosti).

Podívejte se, jak pohlcovač vlhkosti funguje:

Kuchyně

Více vlhkosti v kuchyni uniká do vzduchu zejména při vaření. Pomoci může účinná digestoř a intenzivní nárazové větrání. Znamená to na pár minut vytvořit průvan tak, aby se v místnosti vyměnil vzduch. Když ale ani tyto metody nestačí, můžete použít některý z pohlcovačů vlhkosti Ceresit. Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360° díky speciálním tabletám pohlcuje nadměrnou vlhkost ze vzduchu a sráží ji v tekutinu. Nepotřebuje žádnou energii ani baterie. Unikátní tvar přístroje a tablety pomáhá rychleji pohlcovat vlhkost a prostředí se tak udržuje zdravější. Tableta nasává vlhkost a postupně se rozpouští. Využít můžete i tablety s jemnou vůní.

Ložnice

Pro zdravé spaní udržujete většinou v ložnici nižší teplotu než v ostatních místnostech. Proto se může stát, zejména, když se jedná o menší prostor, že se zde vyskytuje vyšší vlhkost. Poznáte ji snadno, u rámu oken jsou ráno pozorovatelné drobné kapky. Vlhkost v ložnici vzniká našim dýcháním a pocením. Když je vzduch nasycený vlhkostí, sráží se na chladnějším skle, a tak se tvoří kapky. To samo o sobě není problém. Ovšem takové prostředí má ideální vlhkost pro rozvoj plísní. A ty v ložnici rozhodně nechcete. Opět funguje větrání, jednorázové, intenzivní, stačí na několik minut ráno vyvětrat. Nevětrejte pouze na ventilačku, otevřete okno dokořán a po pár minutách zavřete. Když z nějakého důvodu nemůžete větrat, nebo větrání nestačí, pomůže pohlcovač vlhkosti. Nemusíte mít obavy, že vás jeho chod bude rušit při spaní. Pohlcovače Ceresit STOP VLHKOSTI nikoho neruší, jejich chod není slyšet. Můžete jej mít nainstalovaný dlouhé dny i noci, a přesto budete klidně spát. Zdravé prostředí je pro váš spánek důležité.

Sklep, garáž, prádelna

Každý dům má technickou místnost, často i garáž a sklep. Technická místnost většinou slouží jako skladovací prostor, máte zde pračku a sušíte prádlo. Proto i zde se často vyskytuje vyšší vlhkost a případné šedé mapy na zdech, převážně v rozích za regály poukazují na výskyt plísní. Sklep nebo garáž či dílna bývají místem, které navštěvujete méně, také i méně větráte, a proto se v nich plísně vyskytují častěji. I zde pomůže pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI. Podle charakteru místnosti si můžete vybrat různý design, v tmavě modré barvě nebo neutrální bílé tak, aby se do prostoru nejlépe hodil.

S nadměrnou vlhkostí se můžete setkat ve všech místnostech, ale Ceresit STOP VLHKOSTI vám ji pomůže dostat pod kontrolu.

Reklama