Možná vám bude tento titulek připadat nepatřičný, když už Žena-in blázní s Vánocemi v polovině listopadu. Ale nenechte se mýlit. My právě chceme, abyste se na to vánoční šílenství mohly v předstihu připravit a byly v pohodě. Všechno se dá zorganizovat. I Vánoce.
Posbírala jsem pár rad mezi kamarádkami, příbuzenstvem a něco, co se osvědčilo mně, a sestavila jsem takový malý předvánoční manuál.

1 - Vánoční cukroví. Pečte jen pro radost, pro vůni, atmosféru, nikde není psáno, že musíte mít x druhů. A jestli bez té pestrosti nemůžete být, zkuste požádat maminku, babičku nebo někoho, kdo je do pečení ďas.

2 - Vánoční úklid. Chcete se uštvat, nebo mít pohodu? Uklízejte průběžně a nenechte to nahromadit na poslední chvíli. A když nebudete mít umytá okna? Svět se nezboří.

3 - Nákup dárků. Už teď, ale nejlépe celý rok si průběžně zapisujte přání svých blízkých a tipy na dárky. Ulehčí vám to stres, že nevíte, co komu koupit. Lepší je nápad a kvalita než z nouze koupit drahou „blbinu“ a ještě být otrávená, že to nikdo neocení.

4 - Eliminujte televizi. Nedopusťte, aby vám dělala kulisu i o Vánocích. Pusťte si raději koledy nebo choďte po betlémech. Báječně vás to naladí na vánoční atmosféru.

5 - Nepřehánějte to s návštěvami. Ani směrem ven, ani k vám. Pokud se rodinná pospolitost nepěstuje celý rok, Vánoce to nezachrání.

Nečekejme od Vánoc automatické štěstí. Mohly bychom být zklamané. Dejme jim volný průběh a možná budeme mile překvapeny.

Reklama