Kateřina Osičková začala psát svůj blog – online deníček zážitků, radostí i starostí – na mateřské dovolené, tedy v době, která nepřipomíná odpočinek ani vzdáleně. Píše s nadhledem, lehkostí i vtipem. A my vám její MAMA LIVE svět rádi přiblížíme.

Co vás přivedlo ke psaní blogu?
Nepamatuji se na konkrétní den, kdy se zrodila myšlenka o vlastním mama blogu, ale hrozně dlouho jsem koketovala s nápadem napsat knížku, přispívat do časopisu, prostě psát. Když jsem začala uvažovat, jak využít volný čas, kterého mám na mateřské opravdu víc než dříve, bylo mi jasné, že se nepustím jen do jedné věci, ale bude nutné propojit víc mých vášní a koníčků a spojit to ideálně v jeden projekt. Vyšel mi z toho blog.

Kateřina Osičková

Jak dlouho blogujete?
30. srpna oslavil blog první narozeniny. Je to mláďátko, ale myslím, že už se pěkně rozkoukal a není to žádné nemotorné batole. Za celou dobu jsem ani na sekundu nelitovala, naopak cítím, že to bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí. Blog si piplám, věnuji se mu v každé volné chvíli.

Mama LIVE

Kolik času tomuto „koníčku“ věnujete?
Naprosto nedokážu říct, protože blog je vášeň. A stala se součástí mého „mama life“. Publikuji 2-3 články týdně, dávám pravidelně IG a FB posty, neustále sleduji, co se kde šustne, sepisuji si nápady, upravuji fotky, navštěvuji akce, na které mě jako blogerku pozvou nebo komunikuji ohledně možností spolupráce. 

Co je na blogování nejtěžší? Pravidelnost? Nápaditost?
Zpočátku prostě píšete a vkládáte články, jste rádi, že vás někdo čte, že si vás někdo našel. Pak ale zjistíte, že váš „blogísek“ neberete vážně jen vy, ale i ostatní. Dostanete první mail, který vás dojme, protože někdo se těší z každého vašeho článku, má pocit, že mu mluvíte z duše, jste pro něj inspirací apod. A už to není o jen o vaší vášni a zábavě, ale blog postoupí o level výš, začínáte plánovat, přemýšlet o tématech, aby se hezky doplňovala. Přemýšlíte, kam chcete blog směřovat, kam posunout, kde jej vidíte za rok či dva. Musíte si rozmyslet, s kým blog propojíte, s kým budete spolupracovat. Honza se mě v létě zeptal, kde blog vidím, zda jako výdělečný projekt nebo zábavu. Já preferuji zábavu. Když přijde zajímavá nabídka na spolupráci, nebráním se jí, ale nesmí mě opustit lehkost v psaní a volnost ve výběru témat.  

Mám pravidelný nedělní post, ten se snažím držet, to je jistota. A snažím se i psát různorodě, pestře. Každého zajímá něco jiného - někdo čeká na tipy na výlety, někomu se líbí módní posty, jiné čtenářky si rády přečtou prostě něco z našeho života. 

Mama LIVE hrnek

Našla jste dík blogu nové přátele?
Blog mi otevřel nový svět. Po dvou měsících blogování jsem se ocitla na finále Blogerky roku a stala se pátým nejlepším novým blogem roku 2014. Neuvěřitelné! Party na úrovni, nejlepší české blogerky pohromadě a Mama LIVE mezi nimi. Poznala jsem díky blogu další blogerky a jiné zajímavé lidi, vyzkoušela zážitky a produkty, ke kterým bych normálně třeba tak lehký přístup neměla, zúčastnila jsem se moc fajn akcí. Ano, i to je život blogerky (i když mama blogerka chodí spíš na party dopolední než ty večerní končící k ránu :-D

Nevyčítá vám třeba manžel, že jste ztratili své soukromí nebo je naopak chápající a podporující muž?
Tuším, že u myšlenky založit blog byl manžel jedním z hlavních strůjců, dokonce mám pocit, že to snad i vyslovil první on, že bych mohla zkusit založit blog. Je a vždycky byl obrovská podpora. A to nejen, co se týče blogu, ale veškerých mých plánů a aktivit. Netvrdím, že je fanoušek nebo pravidelný čtenář, spíš si myslím, že články nečte, ale často se s ním radím, on se těší z mých úspěchů a pokroků, když jsem potřebovala foto outfitu, i dvě minuty předstíral, že ho to baví :-D 

Když se mnou byl jako moje „plus jeden“ na finále Blogerky, přiznal se, že je na mě pyšný, že si tam uvědomil, co se mi podařilo, že nepíšu pro pár mamin, ale dělám něco, co oslovuje stovky nebo tisíce lidí, a že je to opravdu úspěch. A teď se mě pořád ptá, zda mě do Blogerky roku má nominovat :-D Jo a testování čisticích prostředků? Tím je nadšen! :-D Chápe, že jako blogerka pouštím své čtenáře k nám domů, ale věří mi, že neotevřu všechny šuplíky a nechám nám nějaká tajemství. 

rodina Katy

S druhým miminkem bude času ještě méně, jste odhodlaná si vyšetřit i čas pro čtenářky?
Občas vtipkuju, že druhé dítě byl skvělý blogerský tah - je to zdroj spousty nových témat, blog získal na pestrosti.

Z blogu MAMA LIVE vám budeme v budoucnosti přinášet zajímavé články. Těšte se Katčiny postřehy.

O autorce blogu MAMA LIVE

Jmenuje se Katy a je už skoro tři roky mámou, nyní již dvojnásobnou. A píše o tom blog, Mama LIVE. O tom, jak si to užívá, jak ji to naplňuje, ale přesto nezačala používat mateřský plurál. Snaží se být dobrou mámou a neztratit nadhled a šmrnc.

Čtěte také:

Reklama