Jak chutná řepkový olej? Který olej je nejvhodnější? Na co se dají použít oleje lisované za studena? Dozvíte se z odpovědí nutriční terapeutky Věry Boháčové, DiS.

Jak chutná řepkový olej?
Chuť řepkového oleje je neutrální. Díky ní neovlivňuje chuť pokrmů svou příchutí, ale naopak, zvýrazní aroma ostatních přísad. Díky své neutrální chuti je proto možné řepkový olej využít v libovolné kombinaci potravin, a to do pokrmů slaných i sladkých.

oil

Jaký olej je nejvhodnější?
Potraviny je možné je hodnotit pouze v kontextu složení a množství v rámci celodenního jídelníčku. U oleje můžeme ale hodnotit jeho složení a určit tak, který je pro nás vhodný více, a který méně. Vhodný je takový olej, který má příznivé zastoupení mastných kyselin, tedy nízký obsah nasycených mastných kyselin (SAFA), vysoký podíl vícenenasycených mastných kyselin (PUFA), a z nich co možná nejvíce n-3 (omega 3) mastných kyselin. Z tohoto pohledu se jeví jako nejvhodnější lněný a řepkový olej. Pak ale také záleží na tom, jak olej použijeme. Výběrem nevhodného oleje na konkrétní úpravy totiž můžeme znehodnotit nejen použitý olej, ale také upravovanou potravinu nebo pokrm. Zatímco lněný olej je velice špatně tepelně stabilní a je vhodný pouze ve studené kuchyni, tepelná stabilita řepkového oleje je poměrně vysoká. Je tedy nejen nutričně vhodný, ale vyznačuje se také velkou variabilitou ve využití při kulinárních úpravách.

Je možné oleje zastudena lisované použít i na vaření nebo se hodí jen do salátů?
Samotná technologie zpracování není limitující. Je pravdou, že oleje lisované zastudena jsou doporučovány zejména na úpravy bez tepelného zpracování, ale to díky vitaminům a dalším látkám, které díky lisování zastudena v oleji zůstávají a tepelnou úpravou se znehodnocují. Na tepelnou stabilitu oleje, tedy teplotu zakouření, má vliv zejména jeho složení, tedy základní surovina.  Z těch nejčastěji používaných olejů je vhodný zejména na studenou kuchyni olej slunečnicový a sójový, k tepelným úpravám pokrmů se (kromě úprav zastudena) hodí olej olivový a řepkový. A je lhostejno, zda jsou rafinované či zastudena lisované.

řepka

 Kampaň financovaná z prostředků Evropské unie a České republiky

Reklama