Přečtěte si příspěvek čtenářky 13042000 k dnešnímu tématu. Měly jste také na táborech maškarní rej? 13042000 se na jeden takový rozhodla, že bude princeznou se zlatou hvězdou... jenže to není jen tak, vyrobit tak složitý kostým. Jak to celé dopadlo?


Milá redakce, milé čtenářky,

na tábory jsem - díky své sestře - jezdila asi od 6 do 10 let. Má sestra je o 10 let starší než já, což byla v podstatě moje spása. Jinak bych kouzlo dětských táborů nikdy nepoznala. Protože nejsem zdravá, nikdo si mě nechtěl vzít na svědomí. A tak sestra jezdila jako praktikantka, později jako vedoucí, a brala si mě do oddílu.

Jezdily jsme do Orlických hor, do jedné krásné vesničky. Dodnes se tam tábory konají. Obě jsme si tam našly spoustu kamarádů a kamarádek a také lásku. Ani jedné z nás to nakonec nevyšlo, ale oběma ta táborová láska vydržela celou tu dobu, co jsme tam jezdily. Přes rok jsme si s klukama psaly, vyměňovali drobné dárečky, pak jsme se na táboře viděli, a zase psali, bylo to krásné období.

Nejraději vzpomínám na noční hlídky, noční bojovky, pak jsme tam taky měli rej masek a chodil se na nás též podívat Pán Orlických hor - Rampušák. Vždy to byl nějaký převlečený vedoucí, ale bylo to velmi působivé a než ho jednou někdo odhalil, tak i moc krásné. Vždy scházel z kopce dolů do tábora, namaskovaný k nepoznání, prostě super.

Má příhoda má však co dělat právě s rejem masek. Dlouho jsme s kamarádkou přemýšlely, za co půjdem, aby byla výroba masky pokud možno co nejjednodušší. Nakonec jsme si zvolili, princeznu se zlatou hvězdou na čele. Tričko jsme tam měly, sukýnku buď taky, nebo se vyrobila z krepáku, no a už jen vymyslet tu zlatou hvězdu. Moje sestra koupila čokoládovou minci a dala nám jí s tím, ať jí ten obal vrátíme pak prázdný. Hned jsme se na ni vrhly. Obal jsme jí vrátily a čekaly, co bude. Z každé té půlky toho obalu pečlivě vystřihla hvězdičku. Hvězdu jsme tedy měly. Jak ji ale upevnit na čelo???

Pak to někoho napadlo. Vezmeme kanagon, to by mohlo držet. Dodnes si pamatuju, jak to pálilo. Přežily jsme bez úhony, byly jsme princezny, bylo to super, ale celé odpoledne jsme měli přilepenou hvězdičku na čele kanagonem. Přesto na to s láskou vzpomínám.

13042000

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Táborové srandičky

Dnes se v magazínu Žena-in pořádně nasmějeme! Posílejte mi své příspěvky na téma: Táborové srandičky. Příspěvky ať jsou proklatě vtipné a krutě humorné, zkrátka k potrhání stehů, protože dnes ocením ten nejvtipnější příspěvek. Zavzpomínejte na...

  • ...táborové průšvihy.
  • ...nezapomenutelnou „kanadu“.
  • ...žerty, které jste na táboře schystaly pro ostatní.
  • ...žerty, které ostatní na táboře schystali pro vás.
  • ..byla jsem instruktorka a děti mi to nandaly.
  • ...úsměvné táborové lásky.

Vaše příspěvky čekám, jako vždy, na redakčním e-mailu...

Nejvtipnější příspěvek ocením lážo plážo táborovou výbavou, totiž parádní měkoučkou osuškou a žabkami (viz foto níže)!

Osuška a žabky

Reklama