to vám „poradí“ naše čtenářka s nickem Maryene, která nechtěně spáchala teroristický útok na vlastní domácnost, když chtěla mile překvapit svého manžela domácím likérem

Hezký den opět na stránkách ženy-in.

Těší mě, že katastrofa byla zažehnána a doufám, že další nejsou na obzoru. Co to je katastrofa, to moc dobře vím. 

Jako katastrofu bych mohla brát i slib jedné stavební firmy, která nám přislíbila přestavět náš dům do příchodu zimy, ale po vybourání oken, dveří, koupelny, WC i topení se stavební práce přesunuly až na jaro příštího roku a my přežívaly zimu se třemi malými dětmi v provizorních podmínkách jako na Sibiři. Ale dnes vzpomenu na katastrofu z dnešního pohledu spíše už jenom úsměvnou.

Po dokončení domu jsem chystala malou rodinnou oslavu. Jako sladká tečka na závěr mělo být překvapení pro manžela. Od kamarádky jsem dostala recept na domácí likér z kondenzovaného mléka. Mléko mělo zkaramelizovat vařením celé plechovky ve vodě. Dala jsem tedy vařit plechovku na sporák v naší nové kuchyni, když v tom zazvonil zvonek. Sousedův syn přišel s prosbou, že potřebuje poradit s nějakými přiklady do matematiky, že si s tím doma nevědí rady. Usadili jsme se tedy spolu v obývacím pokoji a dali se do matematiky. Příkladů bylo opravdu hodně a daly nám pěkně zabrat. V zápalu počítání jsem úplně zapomněla na překvapení pro manžela i na plechovku v bublajícím hrnci na plotně, kdy� � v tom se ozvala příšerná rána. Kluk v tu chvíli úlekem nejspíš zapomněl vše co jsem mu doposud vysvětlila. Vběhli jsme oba do kuchyně a nevěřili svým očím. Ve stropě díra a z ní trčely zbytky původního stropu - jakési rákosové rohože a na nich visela omítka. Ta byla také všude po zemi i po kuchyňské lince. Sporák nebylo ani vidět pod zbytky omítky a nánosem karamelu.Ten byl rozsříkaný v malých kapičkách všude kolem. Na nábytku, na stěnách, oknech, záclonách. Člověk by nevěřil, kolik se toho do jedné malé plechovky vejde!

Stála jsem v němém úžasu a zírala na tu spoušť, když v tom do dvěří vstoupil manžel. Chtěla jsem mu všechno začít vysvětlovat „Chtěla jsem tě překvapit...“, ale on mě dále ke slovu nepustil a jen řekl: „To jsi mě teda překvapila:“

Naši oslavu na dokončení domu jsem museli o dva týdny posunout. Přesně tak dlouho trvala oprava stropu v kuchyni. A naše oslava se obešla i bez domácího likéru.

Maryene

Milá Maryene, díky za pěknou příhodu, ale můžu vám říct, že jste měla štěstí. Stát někde nablízku...

Text enbyl redakčně upraven

 

 

Reklama