valfrutta

Máte rádi rajčata? Po jakých rajčatech sáhnete, když nejsou k dostání kvalitní čerstvá nebo když potřebujete uvařit pravou italskou omáčku k těstovinám? Chceme vám představit značku Valfrutta, protože na její výrobky se z hlediska kvality a chuti můžete vždy spolehnout.

Proč jsou výrobky Valfrutta tak kvalitní a chutné?

Valfrutta zpracovává rajčata, která pěstuje výhradně na vlastních polích, a tím zajišťuje absolutní kontrolu nad kvalitou pěstitelského a posléze i zpracovatelského procesu. Tento způsob produkce je svým způsobem ojedinělý a také finančně náročnější, jelikož v běžné praxi se suroviny nakupují na komoditních burzách, přičemž je složité ohlídat kvalitu vstupní suroviny - rajčat. Ta se pak dostávají do obalů často poškozená, což zásadně ovlivňuje chuť a kvalitu finálního produktu.

Kouzlo přirozené chuti čerstvých plodů konzervovaných rajčat Valfrutta spočívá i v umístění zpracovatelských továren do bezprostřední blízkosti rajčatových polí, což v praxi znamená, že rajčata se od utržení přepravují do továrny maximálně hodinu. To je další pozitivní fakt, který výrazně ovlivňuje kvalitu plodů, jež se při krátkém transferu nestihnou poškodit.

Ke zpracování rajčat Valfrutta dochází v den jejich sklizně za nepřetržité kontroly, kdy jsou konzervována pouze pomocí tepla - pasterací při nízké teplotě kolem 75 °C. Rajčata si proto zachovávají většinový obsah vitaminů a výživných látek a stejně tak i původní plnou chuť a vůni. Celý proces konzervace netrvá déle než 3 hodiny. Každé rajče při něm podstoupí celkem čtyři fáze kvalitativní kontroly, při které se pomocí snímacího přístroje i manuální asistence odstraní všechny nevyhovující kusy.

Do konzerv se tak dostávají pouze dokonalé plody, které jsou prvořadou jistotou, že uvnitř najdete takovou kvalitu rajčat, jako byste si je sama vybírala.

Žádný z produktů Valfrutta neobsahuje chemické konzervanty, dochucovadla nebo barviva, veškerá výroba je založena na čistě přírodní zpracovatelské bázi.

Rajčata Valfrutta můžete samozřejmě použít do typických italských pokrmů, jako jsou omáčky na těstoviny, lasagne nebo pizza. V italských domácnostech i restauracích používají konzervovaná rajčata zcela automaticky, protože jim šetří spoustu práce s loupáním a krájením, ale také proto, že poskytují jistotu dokonale plné chuti a barvy přirozeně dozrálých rajčat.

Vy se nemusíte omezovat jen na italské speciality, protože s Valfruttou velmi jednoduše připravíte základ rajské omáčky, polévky nebo guláše, pokud použijete pyré. Budete-li mít po ruce krájená nebo loupaná rajčata, připravte z nich lečo, ratattouiles nebo mexickou salsu. Dobře uděláte, když je přidáte v polovině pečení jako podklad k masu nebo rybě, např. spolu s olivami. Pochutnáte si tak na letně laděném pokrmu s nádechem středozemí.

Z jakých produktů můžete vybírat?

  • Krájená rajčata
  • Krájená rajčata ochucená
  • Loupaná rajčata
  • Rajčatové pyré
  • Cherry rajčátka

Více o produktech Valfrutta si můžete přečíst zde. Na těchto nových stránkách najdete inspiraci pro chutné pokrmy, které jste možná ještě nevyzkoušeli!

Reklama