chillyPo skončení prázdnin navštíví gynekologickou ordinaci celá řada pacientek se stejným problémem - mykózou. Příčinou mohou být prázdninové sexuální dobrodružství, nedostatečná hygiena, časté koupání či psychický stres. Prevence je přitom jednoduchá - stačí dostatečná intimní hygiena a vhodné prostředky. Chilly intima se svými gely a intimními ubrousky pamatuje na všechny skupiny žen a jejich potíže. Pro mladé dívky je určena zelená varianta Chilly intima Gel, na problémy se suchými sliznicemi pak Chilly uvedla na trh fialovou novinku Chilly Speciale Secchezza.

Typické pálení a svědění zevních genitálií a výtok trápí na podzim celou řadu žen. Gynekologové zaznamenávají zvýšený počet pacientek s mykózou právě koncem léta a na podzim. To může souviset s letním sexuálním dobrodružstvím, většinou je ale potřeba příčinu hledat jinde. Stav sliznic ovlivňují vysoké teploty, ale i jejich střídání (klimatizace). Velmi rizikové je koupání - voda v bazénu i přírodní vodě obsahuje látky, které mohou problémy vyvolat, ať už jde o chemické přípravky či mikroorganismy. Svou roli hraje také psychický stres, i ten může být vyvolán koncem prázdnin či dovolené a návratem k povinnostem všedního dne. Své může sehrát i zvýšená konzumace sladkostí, v létě např. zmrzliny a ovoce.

Vyhnout se podobnému rozčarování z konce léta je přitom snadné, v oblasti intimní hygieny je totiž nejdůležitější prevence. To, že běžná mýdla a mycí gely nestačí, se ví již dlouho. Každá žena by měla používat speciálně vyvinuté prostředky určené výhradně pro péči o ženské intimní partie. Italská značka Chilly intima myslí na všechny skupiny žen a jejich konkrétní potřeby.

Především pro mladé dívky je určena zelená řada Chilly intima Gel s osvěžujícím účinkem a obsahem chillypřírodního mentholu. Čirý gel zanechává dlouhotrvající pocit svěžesti a vyniká výbornými deodoračními účinky. Respektuje a obnovuje přirozenou fyziologickou rovnováhu intimních partií, jeho neutrální složení minimalizuje riziko alergií a pomáhá předcházet podráždění a zarudnutí pokožky. Používá se jako běžný mycí gel, výhodou je možnost každodenního používání, např. i během menstruačního cyklu, při sportování a námaze.

Vhodný je i pro muže, kteří mohou být nosiči infekce, a i když sami obvykle necítí potíže, mohou nakazit svoji partnerku.

Novinka Chilly Speciale Secchezza byla speciálně vyvinuta pro řešení potíží se suchými sliznicemi, které nejčastěji postihují ženy v přechodu, ale mohou se projevit i u mladších ročníků. Problémy se suchými sliznicemi často doprovázejí hormonální změny, které přicházejí v době těhotenství, kojení či užívání hormonální antikoncepce. Projevují se svěděním, pálením a bolestmi při pohlavním styku. Chilly Speciale Secchezza obnovuje přirozenou hydrataci intimních partií a poskytuje rychlou úlevu v naprosté většině případů.

Jak se vyhnout mykóze?

1. Nezůstávat zbytečně ve vlhkém prostředí, to znamená nejen v plavkách. Ale po každém sprchování či koupání se dokonale utřít suchým a čistým ručníkem.
2. Dávat přednost bavlněnému spodnímu prádlu.
3. Nenosit zbytečně často těsné oblečení.
4. Nepřehánět to se sladkostmi - sem patří také ovoce.
5. Dbát na zvýšenou intimní hygienu, především tam, kde není možné se jednoduše umýt (např. festivaly, kempy, výlety).
6. Na výletech, v přírodě a při sportování mít s sebou intimní ubrousky.
7. Používat vhodný gel na intimní hygienu.

Používání Chilly intima ubrousků a gelů pro intimní hygienu je jednou z možností, jak ochránit mikroflóru intimních partií každé ženy a zabránit tak případným zdravotním problémům. Klinické testy provedené pod kontrolou gynekologů asociace A.Gi.Co prokázaly, že jejich používání zajišťuje intimní ochranu, bezpečí mikroflóry ženských partií a bezproblémovou snášenlivost. Chilly intima gely jsou doporučeny Českou gynekologickou a porodnickou společností. Kosmetika Chilly intima je v současné době k dostání ve třech variantách - Chilly intima Delicate, Chilly intima Antibacterial a Chilly intima Gel. Cena ubrousků je 69 Kč, Chilly intima gely stojí 129 Kč. Je možné je zakoupit v lékárnách, drogeriích DM, Schlecker, Rossmann a Teta a vybraných maloobchodních řetězcích. Nově řadu doplňuje také fialová Chilly Speciale Secchezza s hydratačními účinky na bázi olivového oleje. Ta je určena především pro potíže se suchými sliznicemi a prodává se výhradně v lékárnách za 139 Kč.

Reklama