Existují samodržící, těhotenské, tvarující a také mnoho dalších druhů. O tom, jak punčochy a punčocháče vybírat, jsme psaly zde. S tím, jak o ně pečovat, co dělat a nedělat, abyste každý druhý den nemusela vytahovat nové, vás seznámíme nyní.
5d94669f89b54obrazek.png

Praní

Samozřejmě platí, že čím méně budete punčochové zboží prát, tím déle vám vydrží. To ovšem neznamená, že máte v jedněch punčochách chodit čtrnáct dní. Alespoň dvoudenní rozestup mezi obléknutím a tím, než je hodíte do špinavého prádla, je ovšem zvládnutelný. Tedy v případě, že nejsou viditelně špinavé a nezapáchají.

Nejméně rizikové je pro silonky ruční praní, pokud ovšem preferujete pračku, vždy je vložte do speciálního sáčku. Důležité také je, obrátit je naruby, aby se zbavily odumřelých kožních buněk. Nejvyšší teplota, kterou si můžete dovolit, je 30° Celsia. Na pračce zvolte režim jemného praní a vyhněte se používání aviváže. Posléze je nechte volně uschnout. Přebytečnou vodu jemně vymačkejte pomocí ručníku.

Oblékání

Také při oblékání byste měla dodržovat určitá pravidla. Nejlepší je si punčochy dávat ihned po spodním prádle. Rády se totiž zachytávají o prstýnky a nejrůznější doplňky. Před nasazením si také zkontrolujte nehty, zda jsou dobře zapilované. Jednou z možností je také využít k oblékání lehké rukavice. Obezřetně si počínejte rovněž při jejich svlékání. Výjimkou jsou vášnivé momenty. Ty si užijte, punčochy nepunčochy.

Neméně důležité je věnovat dostatečnou péči svým chodidlům. Ztvrdlé paty s odlupující se kůží mohou silonky poškodit. Dbejte i na velikost, raději volte větší číslo punčoch než menší. Natahování vláken jim škodí.

Skladování

Životnost dokáže pozitivně i negativně ovlivnit způsob skladování. Zamotáním do klubíčka se vlákna oslabují. Raději je složte podobně, jako když jste si je přinesla z obchodu. Uchovávejte je zvlášť, mimo spodní prádlo. Vlákna by se mohla zachytit o háčky podprsenky nebo zdobení na kalhotkách.

Oka

Dobrým pomocníkem je lak na vlasy. Dokáže zafixovat už ujíždějící oko, ale působí i preventivně. Když punčochy před nasazením lehce postříkáte lakem na vlasy, přestanou se vám na ně lepit úzké šaty, punčochy se zpevní a zesílí.

Méně náchylné k utíkajícím okům by měly punčochy být po vložení do mrazáku. Před prvním použitím je trochu navlhčete, vložte do plastového sáčku a nechte přes noc zamrazit. Než si je obléknete, počkejte, až rozmrznou.

Jak dlouho vám, dámy, vydrží punčochy nebo punčocháče?

Čtěte také:

Reklama