Anebo kočička, křeček, želvička, králík, rybička, kůň nebo kravička. Tak jako vybíráme důkladně a s láskou jména pro své potomky, s tím samým pocitem vybíráme i jména pro své domácí mazlíčky.

Nejednou člověk užasne nad originalitou jmen, která dávají majitelé svým zvířátkům. Náš soused měl například hada jménem Kleopatra. Vznešené jméno po královně, jež byla sama uštknuta hadem. Nikdy jsem nepoznala, zde je to samec, nebo samička, myslím, že ani on sám to nevěděl.

My mívali doma zástupy křečků. A ty si děti pojmenovávaly vždy podle toho, která byla právě jejich oblíbená pohádková postavička. A tak jsme měli například Křemílka, Vilíka, Šmoulu, Emanuela, ale i Terminátora. Opravdu výstižné jméno pro křečka.

Když dcerka dostala k narozeninám pejska bišonka, takovou bílou chlupatou kuličku, kvůli jménu jsme se doma málem pohádali. Šlo přece o nového člena rodiny. Ale stejně nakonec vyhrála dcerka, protože pejsek byl její. Dostal jméno Miky, a to podle její velké školní lásky Michala, kterému se také říkalo Miky.

bisonek

U babičky jsme měli kdysi kočku. Byla krásná, černá, a babička jí neřekla nijak jinak než Mikeš a bylo jí úplně jedno, že to není ten kocour, ale ta kočka.

cernakocka

Moje kamarádka má kousek za Prahou farmu s koňmi. Jsou nádherní a mají také krásná vznešená jména: Pegas, Lukas, Orion a princezna Arabela. Ta kobylka je opravdu pohádkově krásná.

A tak bych mohla pokračovat donekonečna. Každý, kdo doma měl anebo má nějaké zvířátko, určitě byl postaven před okamžik, kdy mu měl dát nějaké jméno. Bez různých úředních formalit a případného povolení, prostě jméno, kterému se mu z nějakého důvodu moc líbí.

Podle čeho vlastně vybírají lidé jména svým zvířátkům?
Podle čeho je vybíráte vy, Ženy-in?
Vím, že jste milovnice zvířat. Pochlubte se jejich jmény.

Téma 15. února 2012: Jména našich domácích mazlíčků

  • Jak se jmenují vaši domácí mazlíčci?
  • Proč právě takto?
  • Je to jméno podle někoho, nebo vás napadlo jen tak?
  • S jakým nevšedním jménem jste se u zvířátek setkaly?
  • Opakujete jména po smrti domácího mazlíčka znovu?
  • Shodnete se v rodině na jméně například vašeho pejska, nebo tomu předchází diskuze?

Vše o jménech vašich domácích mazlíčků pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží DVD s filmem Fany, v hlavní roli s vynikajícími českými herečkami Jiřinou Bohdalovou, Jiřinou Jiráskovou a také vlčákem s originálním jménem: Pan Divoký

DVD

Reklama