špindl

První zářijový týden patří ve Špindlerově Mlýně již tradičně všem gurmánům a milovníkům dobrého jídla. Od pátku do neděle zde probíhá oblíbený kulinární festival zaměřený na prezentaci klasických specialit krkonošské kuchyně.

špindl

špindlFestival je rozdělen do dvou linií. První z nich mají na starost krkonošští šéfkuchaři, druhá probíhá pod taktovkou radnice a odehrává se v sobotu 2. 9. 2017 na veřejném prostranství uprostřed města. Konkrétně to funguje tak, že vybrané špindlerovské restaurace připraví na tento víkend speciální menu, které je holdem místní kuchyni a podává se přímo v restauracích od pátku až do neděle. Návštěvníci města tak mohou navštívit několik podniků a ochutnat celou řadu specialit od hubníku a kysela až po sejkory či škubánky.

špindlHlavní část festivalu probíhá přímo na náměstí, kde je na sobotu připraven bohatý gastronomický a kulturní program. Mimo jiné zde budou Alice Vacíková a Jana Podaná, účastnice prestižního kuchařského klání MasterChef, které připraví meldounku či kantoráky, zatímco jejich kolega Honza Řepa bude učit zásadám správného grilování. A samozřejmě také zde bude možnost ochutnat již zmíněná festivalová menu prezentovaná vybranými restauracemi.

špindlPřestože první zářijový víkend se bude odehrávat především v duchu chutí a vůní, návštěvníci Špindlerova Mlýna mohou využít i další atrakce, neboť nabídka sportovních a oddechových aktivit v největším krkonošském středisku je nebývale široká. K dispozici jsou například terénní tříkolky, hosté mohou navštívit adrenalinový park Yellow Point a vyzkoušet si na vlastní kůži obří houpačku či se projet na lodičkách po přehradě. Rodiny s dětmi pak ocení naučné stezky Mechová pěšinka či Stezka stopaře.

špindl

Z bohaté nabídky ubytování můžeme doporučit čtyřhvězdičkový Harmony Club Hotel, který je pověstný špičkovou kvalitou služeb a pestrou kolekcí nejrůznějších aktivit. Za návštěvu stojí především nádherné a moderní wellness centrum Saunový svět, hosté hotelu si mohou užít krásnou terasu s dechberoucím výhledem či si prohlédnout unikátní muzeum „studené války“ umístěné v bývalém komunistickém bunkru hluboko pod hotelem.

špindl

www.festivaljidel.cz

www.mestospindleruvmlyn.cz