Vratné lahve

Televize Nova odvysílala v sobotu večer v televizní premiéře českou komedii Jana Svěráka s názvem Vratné lahve, kterou si nenechalo ujít 1,7 milionu diváků ve věku od 15 do 54 let. Komedie měla podíl na sledovanosti 57,44 procenta, uvedla mluvčí Novy Michaela Fričová. „Hořká komedie Jana a Zdeňka Svěrákových Vratné lahve bodovala v sobotu večer u televizních diváků a stala se nejsledovanějším pořadem dne,“ doplnila Fričová, „Skvělých výsledků dosáhl film u žen ve věku 35-44 let, v této cílové skupině se na něj dívalo 68,17 procenta divaček u televize.“

Komedie scénáristy Zdeňka Svěráka a jeho syna, režiséra Jana Svěráka, se dočkala velice pozitivního přijetí u domácího publika i kritiky. Na svém kontě má tři České lvy a stala se také nejnavštěvovanějším snímkem roku 2007 a nejprodávanějším filmem na DVD. Na filmovém festivalu v Karlových Varech vybojovala Cenu diváků a nezůstala opomenuta ani na zahraničních filmových přehlídkách. Komedie Vratné lahve uspěla na festivalech v německém Hamburgu, islandském Reykjavíku, čínském Hongkongu, severokorejském Pchjongjangu, slovinské Lublani nebo v syrském Damašku.

V centru příběhu je učitel Josef Tkaloun, který se najednou rozhodne pro změnu své profese a stává se výkupčím lahví v supermarketu. Film je kombinací zábavných i smutných momentů a přináší pohled na osudy člověka, který se vyrovnává s podzimem života, a jeho rodiny.

Scénárista Zdeněk Svěrák se zároveň objevil v ústřední roli Josefa Tkalouna. Režisér obsadil do snímku o životě obyčejných lidí Danielu Kolářovou, Tatianu Vilhelmovou, Jiřího Macháčka, Jana Budaře, Nelu Boudovou, Miroslava Táborského a další známé osobnosti současného českého filmu.

Fotografie: Archiv TV Nova

Co říkáte na Vratné lahve? Líbily se vám?

Reklama