Byla jsem mezi svátky na dovolené a tak jsem tuto knížku zařadila mezi knihy, na které mám konečně čas a které si chci přečíst. Oba předchozí díly mám ráda a první kniha, která byla zfilmována se podle mne stala kultem doby, oblíbenou postavou třicátnic, které řeší stejné problémy.

Je pravdou, že v mnoha případech se další a další díly úspěšných začátků míjí kvalitou a nabízejí pouze jakousi nastavovanou kaši. První půlka knížky mě, přiznám se, moc nebavila. Dokonce jsem si říkala, že to nemělo vyjít. Že je ten příběh slabý. Z Bridget je vdova, jejího božského Marka kvůli jeho povolání zabila v problematické části světa mina, když plnil pracovní povinnosti.

Jeho smrt zastihne Bridget s dvouletým synem a dvouměsíční dcerou. Následuje děj za pět let – děti vyrostly, Bridget je 51 let, její nejlepší kamarádce 60 let a ona jako matka malých dětí řeší normální starosti matek s malými dětmi. Odchody a příchody do školy a školky, učení, zlobení dětí, vši, rozvozy na križky… samozřejmě svoji nadváhu, protože má 80 kg, a svoji roztržitost. Vedle toho ji její kamarádská partička nutí, aby si konečně užila a našla si chlapa, protože od smrti Marka je zanedbaná, neupravená a citově vyprahlá (což vlastně ještě neví). Následuje objevení sociálních sítí, ulovení neskutečného, o 20 let mladšího milence, který s ní má vztah celý rok. Následně se stane přirozená věc – on si uvědomí, že je vedle něj Bridget stará, a rozejdou se…

sfvsg

Ale Bridget se nevzdává a je na lovu dál… odsud se rozvíjí příběh, který mě konečně zaujal, začal bavit a přišel mi uvěřitelný. Jasně, dopadne to dobře, Bridget najde svou lásku, která je jí od začátku tak blízko… bez všech nesmyslů na sociální síti. Když jsem knížku dočetla (a dokonce jsem se ve druhé půlce i několikrát zasmála nahlas), měla jsem pocit, že jsem se začetla zase do té staré dobré Bridget a měla jsem z knížky radost.

Někde jsem četla, že se uvažuje o natáčení dalšího dílu, ale že je vše s velkými otazníky – Brgidgetina filmová hrdinka Renée Zellweger dnes vypadá jinak, její rysy pozměnily plastické operace a už není roztomilým diblíkem s originálním výrazem, do kterého se zamilovaly ženy z celého světa. Také prý odmítl roli Hugh Grant, představitel Daniela Cleavera… Takže, vše je ve hvězdách.

Spojovacím znamením všech tří knih a Bridget samotné před téměř šestnácti lety (ano, už tak dlouho ji známe) a dnes je to, že se nevzdává. Navlékne si obrovské stahovací bombarďáky, a přesto neskutečně dráždí mužskou fantazii, ač vůbec není dokonalá. Má odvahu a chuť začínat stále znovu.

A hlavně, což je ta nejlepší možná zpráva - je pořád láskou šílená.

Podle stejnojmenné knihy byla natočena romantická komedie, která měla premiéru v dubnu 2001 a vydělala závratných 282 mil. dolarů. Hlavní role Bridget Jonesové, které dělají starosti hlavně vlastní váha, příjem kalorií, kariérní postup a muži se zhostila, se šarmem sobě vlastním, herečka Renée Zellweger. Další dvě hlavní role nápadníků Bridget si zahráli Hugh Grant a Colin Firth. V roce 2004 na něj pak navázalo další volnéknižní i filmové pokračování Bridget Jonesová: S rozumem v koncích.

Četly jste tuto knížku? Jak se vám líbila?

Čtěte naše články:

Reklama