Jak se vám líbí vintage styl? Že nevíte, co to je?

Nechci se tady kasat přesným překladem, ale v módě to znamená obnošený, sepraný, s patinou. Prostě nostalgický, s nádechem romantiky. Jako byste vytáhla staré věci z babiččiny truhly. Vzpomínáte, k nám tento styl dorazil počátkem osmdesátých let, a pokud patříte mezi pamětnice jako já, musely jste ho alespoň zaregistrovat. Některá z vás se v něm možná i realizovala a prohrabávala půdy, skříně a hledala poklady. Jako já.

Mě tento styl oslovuje i z profesního hlediska. Vždycky se mi více líbily patinované kostýmy, různé struktury, jemné, jako by „vyplajchované" barvy, prostě hadry poznamenané životem. Také jsem se pěkně nafetovala sava a různých „sajrajtů“, než jsem takového vintage vzhledu dosáhla. Ale zpět k civilu.

Vintage styl vlastně úplně ze scény nevymizel. Ale nyní, s nástupem „nového“ chápání módy ve smyslu návratu k přírodě, opět ožívá. Zase tu máme přírodní materiály různých struktur jako jsou len, bavlna a hedvábí. Zase se vrací transparentní voály, organtýny a batisty, sepraná plátna, ošoupaná kůže a vláčné pleteniny. V detailech se uplatňuje háčkovaná krajka, štykování, výšivky a sámečky. Vzory jsou spíše jemné a drobné v podobě proužků, kostiček a nezbytných květin.
Všechno dýchá, splývá, vlaje a je neskutečně ležérní a lehce koketní.

Záměrně jsem vám vybrala modelku plnějších tvarů, abyste mi zase nespílaly, že taková móda sluší jen hubeným.
Že to není pravda, můžete posoudit samy.A co vy, milé ženy-in?
Oslovilo vás něco z naší nabídky?
Máte něco podobného doma?
Kam to nosíte?
Jak se v tom cítíte?
Napište nám.