Proč v posledních letech obliba růžové tolik vzrostla a proč se s ní setkáváme prakticky všude, a zejména v interiérech?
5e9d78134043bobrazek.png

„Částečnou odpovědí na tuto otázku je, že růžová působí měkce a klidně, je ale přitom také výrazná a stylová,“ vysvětluje Joyce Van Waeleghem, Chief Designer společnosti Quick-Step. „Názor, že růžová je jenom pro dívky, je dávno překonaný.“ „Mileniální růžová“ zahrnuje celou paletu androgynních odstínů – broskvovou, lososovou, červenorůžovou atd., které jsou typické pro nastupující generaci. V populární kultuře se tyto odstíny objevily například ve filmu Grandhotel Budapešť od Wese Andersona nebo na obalu Drakeova singlu Hotline Bling.

Proč s námi růžová zůstane

5e9d78240f545obrazek.pngPodle Joyce není nově objevená popularita růžové jenom pomíjivým trendem. „Růžová coby kulturní symbol odkazuje k rozostření hranic mezi pohlavími. Barvu, která dříve bývala typicky holčičí, nyní nosí prakticky každý. „Mileniální růžová“, jež oslovuje generaci, která nemá problém s genderovou fluidností, je nanejvýš skutečná. Tato barva také zároveň uklidňuje, takže je ideální protiváhou k našemu hektickému stylu života,“ doplňuje. 

Dotek růžové

Vzhledem k této skutečnosti je růžová ideálním barvou do interiéru. „Na závěr hektického dne se všichni chceme vracet do domova, z něhož vyzařuje klid a harmonie. To je také důvodem obliby příjemných materiálů na dotek, jako jsou velur či dřevo. Růžová dodává interiérům měkkost, po níž toužíme. Podobně navozuje také pocity křehkosti,“ uvádí Joyce.Dotek růžové můžeme našemu domovu dodat několika způsoby: prostřednictvím dekorativních prvků, jako jsou polštáře nebo přehozy, nebo třeba jemnými i výraznějšími odstíny růžové na nábytku a stěnách. Co se ale posunout se ještě o krok dál, a pořídit si růžovou podlahu?

Dub Natřený Rose: univerzální varianta podlahy

Jedinečné vlastnosti růžové inspirovaly tým návrhářů ze společnosti QuickStep k vytvoření zcela nové laminátové podlahy v rámci nově uváděné kolekce Signature. Podlaha Dub Natřený Rose přináší oživení v podobě přirozeně působících nedokonalostí, jako jsou praskliny a suky, které v kombinaci s povrchovou úpravou dávají růžovým odstínům skutečně vyniknout. Jednotlivé podlahové dílce se již ve výrobě lakují lesklým lakem, který se nanáší v nepravidelné vrstvě, aby zvýraznil dřevěný podklad.
5e9d77ed8d1cfobrazek.png
Podlaha Dub Natřený Rose přináší oživení v podobě přirozeně působících nedokonalostí, jako jsou praskliny a suky, které v kombinaci s povrchovou úpravou dávají růžové skutečně vyniknout. 

Joyce Van Waeleghem,
hlavní návrhář společnosti Quick-Step

Oživte svůj domov růžovou

„Růžová nejen uklidňuje, ale dává také vyniknout jiným barvám,“ vysvětluje Joyce. „Díky tomu je tento barevný odstín ideální pro experimenty a vytváření nejrůznějších barevných kombinací, přičemž každá kombinace má zcela jiný efekt.“

Inspirujte se kombinacemi

Šedá, bílá, černá a růžové odstíny: Spojení růžové s neutrálními odstíny dodá vašemu interiéru minimalistický, ale přitom svěží, upřímný a nostalgický vzhled.

Sytě růžová s cihlovými, rezavými a okrovými odstíny: Vneste do svého interiéru více tepla, sáhněte po barevných kombinacích inspirovaných Afrikou a Jižní Amerikou, a dopřejte své mysli odpočinek.

Černá a šedá: Nechejte růžové odstíny v interiéru vyniknout a zkombinujte je se sytými a tmavými barvami. Dřevo, černá a šedá dokážou vytvořit ohromující kontrasty, a mohou tak působit jako protiváha k delikátní růžové, pokud chcete vytvořit trochu robustnější pocit.

Měděná: Růžová se také překvapivě dobře snoubí s měděnými odstíny, což je další trend, který v interiérech získává na oblibě. Kombinací těchto dvou odstínů můžete vytvořit interiér, který bude působit vřelým, ale přitom uměřeným dojmem.

Samozřejmě existuje mnoho dalších kombinací. „Lidé si začínají uvědomovat, že použitím růžové v interiéru nijak neriskují. Ať už upřednostníte méně výrazné růžové barevné tóny, nebo si naopak raději zvolíte nepřehlédnutelnou růžovou, možnosti experimentování jsou nekonečné,“ dodává Joyce.

5e9d77c0ca0f7obrazek.png
Autentický a realistický vzhled kolekce Signature od společnosti Quick-Step zvyšuje laťku toho, jak může vypadat laminátová podlaha.

Joyce Van Waeleghem, hlavní návrhář společnosti Quick-Step

Součást kolekce laminátových podlah Signature

V laminátových podlahách z kolekce Signature nabízí Quick-Step spojení 30 let inovací, kreativity a mistrného využití technologií. Celkem osmnáct rafinovaných vzorů, které v kolekci najdete, vyniká neuvěřitelnou autentičností, bezprecedentním zaměřením na detail
a jedinečnými funkčními vlastnostmi. Nová řada přináší realistické vzory, detailní struktury a bezkonkurenční funkčnost, jaké jsme u laminátové podlahy dosud neviděli. A díky patentovanému systému Uniclic® Quick-Step je instalace podlah z kolekce Signature také
jednoduchá.

Více najdete na Quick Step.
5e9d7845f3427obrazek.png

Reklama