retro

Když jsem si kupovala novou pračku, prošla jsem špalírem všech těch běžných bílých a zamířila rovnou ke krásné zakulacené černé s chromovými dvířky. Byla v kombinaci se sušičkou a stála tam pyšně jak královna. Srdce mi retrozaplesalo. Jé, tu bych chtěla! Ale když jsme se podívala na cenu, polkla jsem. Jinou než královskou jsem čekat ani nemohla.

A tak mi nezbylo než se pokorně vrátit k těm bílým, které jsem předtím přešla bez zájmu. Důležitá je přece funkce, a ne vzhled, utěšovala jsem se. 

Ale stále jsem tak pokukovala po té černé a představovala jsem si, jak by jí to v mé velké koupelně slušelo.

Cestou k pokladně jsem to vzala kolem ledniček. Jen tak se pokochat, novou zatím nepotřebuju, naštěstí, ale nešlo minout exemplář v temně bordó metalíze. Měla přesně takový design, jaký jsem vídala v amerických filmech padesátých let. Prostě dokonalý solitér, který musí být ozdobou každé kuchyně.

Jenomže. Aby to mělo takzvaně fór, museli byste jí podřídit i ostatní vybavení, což vám udělá pěknou díru do rozpočtu.

Takže jsem se zase uklidnila a zamířila k východu.

retro

retroŽe by ch si pořídila alespoň retro kávovar v limetkově zelené? V mé neutrální světlé kuchyni by se úžasně vyjímal.

Móda se prostě neustále vrací. A týká se to i designu domácích spotřebičů. Má to logiku. Všechno se jednou přejí, okouká a člověk touží po změně. A proč stále hledat nové tvary a barvy, když můžeme čerpat inspiraci v minulosti.

 Tentokrát jsou v kurzu padesátá a šedesátá léta s příjemnými oblými tvary a hravými barvami. Vede černá s vysokým leskem a syté odstíny výrazných barev doplněné chromem.   

Jak se vám líbí? Máte doma nějaký retro spotřebič? Podřídila byste mu i interiér kuchyně?

Foto: tisková zpráva

Reklama