Při své poslední návštěvě České republiky se na slavnostní shromáždění na Pražském hradě ozdobila diamantovou broží, kterou jí osobně daroval majitel české klenotnické značky ALO diamonds Alojz Ryšavý. Brož je ze 14karátového bílého zlata a je osazená 226 malými diamanty, 28 rubíny a 9 safíry.

5c9bc10d9f2f2obrazek.png

Madeleine Albrightová s broží symbolizující českého lva se slovenským dvojitým křížem promluvila v úterý 12. března ve Španělském sále Pražského hradu k osobnostem, které přijely na konferenci k 20. výročí vstupu Česka, Maďarska a Polska do NATO. Zdobila ji také při rozhovoru, který poskytla České televizi.

„Zhotovení brože, která symbolizuje český a slovenský stát prostřednictvím lva se slovenským dvojitým křížem, trvala zhruba jeden měsíc. Brož vážící přes 21 gramů jsem paní Albrightové osobně daroval v roce 2014 v Knihovně Václava Havla v americkém Kongresu u příležitosti 25. výročí od sametové revoluce. Madeleine Albrightové si nesmírně vážím za její neutuchající podporu Česka ve světě. Pro všechny pracovníky v ALO diamonds je opravdu velkou poctou vidět, že ji při významných událostech zdobí brož vyrobená právě v našem uměleckém ateliéru,“ řekl Alojz Ryšavý.

5c9bc141c0b13obrazek.png

Reklama